Čeští biatlonisté dojeli v závodě SP šestí. Vyhráli Francouzi

Poslední závod Světového poháru v biatlonu před únorovým mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě měli čeští závodníci dobře rozjetý, ale nakonec skončili mimo stupně vítězů. Štafetu na 4x7,5 km vyhráli Francouzi před Rusy a Rakušany. Češi dojeli těsně šestí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon, Jaroslav Soukup, střelba, Světový pohár, Anterselva | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Na prvním úseku velmi dobře rozjel štafetu Michal Šlesingr, který předával na třetím místě s minimální ztrátou na čelo závodu.

"Věděli jsme, že nám pak jede Jarda, který má tréninkové manko, takže jsme nemohli počítat s tím, že bude až tak silný, když to byl třetí závod v kuse. Rozjeté to bylo dobře a věděli jsme, že to bude dobrý výsledek. To šesté místo je pěkné, i když průběh závodu naznačoval, že by to mohlo být i lepší," říkal Michal Šlesingr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se členy české mužské biatlonové štafety mluvil po závodě v Anterselvě Tomáš Kohout

"Musím dnes pochválit servis, jely nám lyže, mně se jelo skvěle a je to pro mě dobré povzbuzení před mistrovstvím sěta. Pro psychiku je to super," doplnil svého kolegu z reprezentace Ondřej Moravec.

Ten na druhém úseku dokonce českou štafetu posunul na první místo a třetí z Čechů Jaroslav Soukup udržel tým na medailové pozici. Poslední úsek jel zdravotně indisponovaný Zdeněk Vítek.

Čtvrtý muž české štafety na Rakušana Landertingera, se kterým bojoval o třetí místo, běžecky nestačil, ale ještě před poslední střelbou ve stoje měl velkou naději, že ho porazí. Zvlášť když musel Rakušan na trestné kolo.

Ani Vítkovi se ale závěrečná střelba v těžkých podmínkách nepovedla, musel dokonce na dvě trestná kola a dostaly se před něj ještě štafety Švédska a Švýcarska.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Boeuf, M. Fourcade) 1:13:26,0 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Rusko (Šipulin, Usťugov, Garaničev, Malyško) -10,1 (0+8), 3. Rakousko (Eder, Sumann, Mesotitsch, Landertinger) -1:18,5 (1+8), 4. Švédsko -2:13,6 (2+13), 5. Švýcarsko -2:20,3 (0+11), 6. ČR (Šlesingr, Moravec, Soukup, Vítek) -2:20,5 (2+9)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme