Čeští biatlonisté dojeli v závodě SP šestí. Vyhráli Francouzi

Poslední závod Světového poháru v biatlonu před únorovým mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě měli čeští závodníci dobře rozjetý, ale nakonec skončili mimo stupně vítězů. Štafetu na 4x7,5 km vyhráli Francouzi před Rusy a Rakušany. Češi dojeli těsně šestí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon, Jaroslav Soukup, střelba, Světový pohár, Anterselva

Biatlon, Jaroslav Soukup, střelba, Světový pohár, Anterselva | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Na prvním úseku velmi dobře rozjel štafetu Michal Šlesingr, který předával na třetím místě s minimální ztrátou na čelo závodu.

"Věděli jsme, že nám pak jede Jarda, který má tréninkové manko, takže jsme nemohli počítat s tím, že bude až tak silný, když to byl třetí závod v kuse. Rozjeté to bylo dobře a věděli jsme, že to bude dobrý výsledek. To šesté místo je pěkné, i když průběh závodu naznačoval, že by to mohlo být i lepší," říkal Michal Šlesingr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se členy české mužské biatlonové štafety mluvil po závodě v Anterselvě Tomáš Kohout

"Musím dnes pochválit servis, jely nám lyže, mně se jelo skvěle a je to pro mě dobré povzbuzení před mistrovstvím sěta. Pro psychiku je to super," doplnil svého kolegu z reprezentace Ondřej Moravec.

Ten na druhém úseku dokonce českou štafetu posunul na první místo a třetí z Čechů Jaroslav Soukup udržel tým na medailové pozici. Poslední úsek jel zdravotně indisponovaný Zdeněk Vítek.

Čtvrtý muž české štafety na Rakušana Landertingera, se kterým bojoval o třetí místo, běžecky nestačil, ale ještě před poslední střelbou ve stoje měl velkou naději, že ho porazí. Zvlášť když musel Rakušan na trestné kolo.

Ani Vítkovi se ale závěrečná střelba v těžkých podmínkách nepovedla, musel dokonce na dvě trestná kola a dostaly se před něj ještě štafety Švédska a Švýcarska.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Boeuf, M. Fourcade) 1:13:26,0 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Rusko (Šipulin, Usťugov, Garaničev, Malyško) -10,1 (0+8), 3. Rakousko (Eder, Sumann, Mesotitsch, Landertinger) -1:18,5 (1+8), 4. Švédsko -2:13,6 (2+13), 5. Švýcarsko -2:20,3 (0+11), 6. ČR (Šlesingr, Moravec, Soukup, Vítek) -2:20,5 (2+9)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme