Čeští biatlonisté pro úspěch na olympiádě oželí Vánoce s rodinami

Čeští biatlonisté by rádi konečně získali první olympijskou medaili. Ale aby se jim to povedlo, potřebují být stoprocentně zdraví. Třeba Gabriela Soukalová před posledním mistrovstvím světa onemocněla, a tak na něm nepodala takové výkony jako ve zbytku sezóny. Aby se to neopakovalo, oželí dokonce to, co má tak ráda - Vánoce doma s rodinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriele Soukalové se na střelnici v Pokljuce zatím daří | Zdroj: ČTK

„Už čtyři roky, rok co rok, jsem byla na Vánoce nemocná. Musím se učit z chyb, a tak se letos pokusím se trochu izolovat. Naše rodina je početná, a když naši známí zjistí, že jsme doma, tak k nám proudí velké návštěvy. A potom je to docela velké riziko,“ uvědomuje si Gabriela Soukalová a podobně mluví i Ondřej Moravec, druhý ze špičkových českých biatlonistů, který nebude na Vánoce doma.

„Když je člověk doma, tak pořád chodí někam na návštěvy. Letos chci být v klidu a předejít nějakým zbytečným onemocněním.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec o tom, jak se během Vánoc vyvarovat onemocněním

V podstatě ze stejných důvodů tedy Gabriela Soukalová zmizí do zahraničí, pravděpodobně do rakouského Obertilliachu. Ondřej Moravec sice zůstane v Čechách, ale mimo domovský Letohrad.

„Mně to ani nevadí. Rodiče z toho sice nejsou nadšení, ale takový je život. Už nejsem malý kluk, je to moje rozhodnutí a oni to musí respektovat,“ vysvětluje Ondřej Moravec.

Gabriela Soukalová možná zvolí jinou taktiku. Zvažuje totiž, že si rodiče vezme s sebou.

„Určitě pojedu s přítelem. Jestli pojedou naši, to se teprve uvidí, protože nemají jenom mě, ale ještě sestru, která má další tři děti. Jsou zvyklí být spolu."

A čí to vlastně byl nápad, ukrýt největší české biatlonové naděje do karantény? Kdo by za tím hledal jejich trenéra Ondřeje Rybáře, mýlil by se. I když reprezentační kouč samozřejmě nebyl proti.

„Nikomu v tom nebráním. V Čechách během Vánoc lítají virózy, takže si myslím, že je to pro sportovce to nejlepší, co může udělat. Samozřejmě jim nechci brát dny, kdy můžou být s rodinou, ale jsem rád, že jsou sami schopní to takhle vyřešit.“

Tak věřme, že to bude mít slibovaný efekt - zdravé české biatlonisty s olympijskou medailí na krku.

Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme