Čeští biatlonisté si pochvalují ubytování v Novém Městě na Moravě

Biatlonisté sice příliš volného času během šampionátu nemají, ale strávit by ho ve svém penzionu mohli třeba i na bowlingu. Jenže tuhle kratochvíli využívají pouze trenéři, servismani a další členové realizačního týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Ondřej Moravec po bronzové štafetě | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

„Všechno se snažíme směřovat k tomu závodění. Když se hází dlouho, tak z toho bolí jedna noha, je to nezvyklý pohyb. My sportovci bychom to měli zvládnout bez problémů, ale spíš jde o to, že nás trenéři nechtějí ani moc pouštět mezi lidi, kvůli různým infekcím,“ říká Zdeněk Vítek, nejzkušenější z českých biatlonistů.

Ti už nehrají ani poker a ke kulečníku se zatím nedostali, proto tráví hodně času na svých pokojích. A ty podle toho vypadají. „Můj kolega na pokoji tam ze začátku předváděl hodně slušný výkon, co se týče nepořádku,“ práská Ondřej Moravec na svého spolubydlícího Michala Krčmáře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o ubytování českých biatlonistů na MS v Novém Městě na Moravě přinesl Jan Suchan

Ale extra úklid prý po odjezdu biatlonistů nebude třeba. „Ne, nepořádek vůbec není, oni to sbalí do kabel a odjíždějí dál,“ směje se vedoucí penzionu Vrchovina Aleš Hrstka.

Nejraději má český tým svíčkovou

„Svíčková na smetaně, tu vyloženě milují, ale můžou si jí dát bohužel jednou za to MS. Myslím, že ji měli zrovna v neděli po závodech. Když vyhráli medaili, tak dostali od naší firmy dort a přípitek,“ říká Hrstka.

A čeští biatlonisté si kvalitu jídla, jeho množství i ochotu personálu nemůžou vynachválit. „Kdybychom si řekli, že chceme pečené holuby, tak by nám je asi také udělali. Opravdu nám tady vycházejí vstříc a absolutně nic není problém,“ říká Ondřej Moravec a Michal Šlesingr dodává. „Necítíme se tady jako na hotelu, ale cítíme se skoro jako doma.“

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme