Čeští biatlonisté skončili na MS ve štafetě šestí, vyhráli Norové

České biatlonisty zklamala při štafetě na mistrovství světa střelba. Nemuseli sice ani na jeden trestný okruh, kvůli dobíjení ale neudrželi kontakt s absolutní špičkou a skončili na 6. místě. Vyhrálo Norsko s finišmanem Emilem Hegle Svendsenem, který získal v Novém Městě na Moravě už čtvrté zlato. Druhá dojela Francie a třetí Německo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finišman české štafety Michal Krčmář si dojezd do cíle užil | Zdroj: ČTK

Michal Šlesingr rozjel českou štafetu velmi dobře. Běžecky se bez větších problémů držel s vedoucí skupinkou, na střelnici musel jen jedinkrát dobíjet na položce vestoje a výsledkem bylo, že předával na druhé pozici prakticky současně s vedoucím Rakušanem.

Na dalším úseku dokonce přijížděl Ondřej Moravec na střelbu vleže v čele, musel ale dvakrát dobíjet a ztratil na aktuálně nejlepší Rusko téměř půlminuty. Vestoje se pak situace opakovala a časový odstup od prvních Norů znovu narostl.

„Na střelnici to nebylo ono. Myslím, že teď to nebudu řešit, hodím to za hlavu,“ prohlásil po závodu Moravec.

Jako třetí se vydal z Čechů na trať Jaroslav Soukup. Ani on ale nedokázal na obou střelbách trefit všechny terče hned napoprvé a z pátého místa klesl o jednu příčku. Finišman Michal Krčmář pak vyjel na posledních 7,5 kilometrů se ztrátou skoro dvou minut.

Dvaadvacetiletý mladík předvedl spolehlivou střelbu s jediným dobíjením a nakonec dovezl českou štafetu na šestém místě.

Michal Šlesingr byl nakonec i s tímto výsledkem spokojený. „Bedna je asi moc vysoké pomyšlení. Věděl jsem, že máme na čtvrtém úseku Michala (Krčmáře), u kterého jsme trošku nevěděli, co čekat. Nakonec to zvládl výborně,“ konstatoval.

Norové rozhodli o zisku zlata v polovině třetího úseku. Bö si vytvořil i zásluhou chyb soupeřů na střelnici náskok, který už Svendsen nepustil. Jedna z biatlonových velmocí tak ovládla štafetu na světových šampionátech už počtvrté za sebou.

Na druhém místě se objevila v cíli po fantastickém posledním úseku Martina Fourcada Francie, třetí skončilo německé kvarteto.

Mistrovství světa v biatlonu (Nové Město na Moravě):

Štafeta mužů (4x7,5 km): 1. Norsko (Björndalen, L´Abee-Lund, Boe, Svendsen) 1:15:39,0 (0+5), 2. Francie +1:12,8 (0+7), 3. Německo +1:18,5 (2+3) …6. Česko (Šlesingr, Moravec, Soukup, Krčmář) +2:50,1 (0+9)

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme