Čeští biatlonisté vybojovali ve štafetě SP v Hochfilzenu stříbro

Český biatlonový tým ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Michal Šlesingr vybojoval ve smíšené štafetě v závodu Světového poháru v Hochfilzenu druhé místo. Na vítězné Rusko ztratili 27 sekund. Třetí skončila Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úspěšná česká štafeta Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr, Veronika Vítková a Jaroslav Soukup slaví druhé místo | Zdroj: Reuters

K úspěchu českého kvarteta napomohl fakt, že v celkovém součtu osmi střeleckých položek dobíjelo jen třikrát, což nikdo jiný ze soupeřů nedokázal.

Štafetu rozjížděla Veronika Vítková, která předávala Gabriele Soukalové na osmém místě. Druhá česká běžkyně na lyžích vysoké tempo udržela a vylepšila postavení české štafety o dvě příčky. Jaroslav Soukup pak dostal Čechy mezi trojici nejlepších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých biatlonistů Ondřej Rybář byl s druhým místem maximálně spokojen

O stříbro pak svedli souboj finišmani Šlesingr a jeho francouzský protějšek Martin Fourcad. Z poslední stojky odjížděl sice český biatlonista až za Fourcadem, ale v závěrečném stoupání předvedl vynikající výkon a nedal Francouzovi šanci.

„Myslím, že všechny čtyři úseky byly odvedené perfektně. Na střelnici se vždycky dá nějaká vteřina ušetřit, ale když jsem koukal na trati, druhé a čtvrté nejrychlejší časy, těžko budu hledat, kde bychom to nahnali,“ zhodnotil úspěch českých biatlonistů trenér Ondřej Rybář.

České kvarteto tak vylepšilo dosavadní nejlepší výsledek, kterým byla čtvrtá příčka na mistrovství světa 2005. Světový pohár pokračuje 4. Ledna v německém Oberhofu. O týden později se pak biatlonisté ukážou v Novém Městě na Moravě.

Závod SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Smíšená štafeta (2x6 + 2x7,5 km):

1. Rusko (Viljuchinová, Zajcevová, Volkov, Šipulin) 1:13:33,4 (0 tr. kol+5 dobíjení), 2. ČR (Vítková, Soukalová, Moravec, Šlesingr) -27,0 (0+3), 3. Francie (Dorinová-Habertová, Boilleyová, Boeuf, S. Fourcade) -38,5 (0+9), 4. Švédsko -1:02,8 (0+7), 5. Německo -1:10,8 (1+9), 6. Kanada -1:14,5 (0+8).

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme