Čeští bronzoví biatlonisté z MS si ve dni volna jen lehce zatrénovali

Čeští biatlonisté si po bronzové smíšené štafetě užívají volný den. To ale neznamená, že mohou na mistrovství světa v Novém Městě jen odpočívat a válet se v posteli. Na tratích ve Vysočina Aréně ženy i muži trénují. Najedou tak porci několika kilometrů a vystřílí pár desítek nábojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Soukup předává Ondřeji Moravcovi štafetu na MS v Novém Městě na Moravě | Zdroj: Reuters

Výstřel, plesknutí náboje o terč a ticho. Pro české biatlonisty to byla po ohromných salvách řevu při střelbě během bronzového štafetového závodu obrovská změna.

Ale třeba Jaroslavu Soukupovi reakce publika nescházela. „Ani ne. Dneska jsem nestřílel zase tak hezky, takže mi to vůbec nechybělo, právě naopak. Aspoň jsem si potrénoval.“

A svého parťáka doplnil i Ondřej Moravec. „Není to tady jako v Německu. Tam bývají lidé i na trénincích. Takže se trénovalo daleko víc v klidu. ale možná by nebylo úplně špatné si to občas vyzkoušet i na tréninku.“

Přehrát

00:00 / 00:00

U tréninku českých biatlonistů při dni volna byl na MS i reportér Jan Suchan

Klidu, který panoval při tréninku, si jinak Češi od skončení závodů moc neužili. Rozhovory, vyhlášení vítězů, tisková konference a zase rozhovory. Ale zvonící mobil s gratulačními smskami je už nerušil.

„Ono to všechno přišlo docela brzy, když jsem měl telefon tady v buňce. Takže jsem to neslyšel. A večer už všichni spali. Než jsem šel spát, tak už to všichni odeslali,“ říká Jaroslav Soukup, který si na svůj úspěch s ostatními členy týmu jen symbolicky připil a usnul v půl jedné, Ondřej Moravec dokonce už po jedenácté hodině.

Oba museli být připraveni na trénink, na kterém ale svou únavu jen zlehka vyjížděli. „Na tréninku jsme tady strávili asi něco kolem jedné hodiny úplně v té nejnižší intenzitě, která se dá. Dá se říct, že jsem na trati skoro chodil. Vyloženě hodně lehký trénink,“ umívá se Ondřej Moravec.

Naopak ti, kteří se na štafetové medaili nepodíleli, měli trénink ostřejší - dvouhodinový a ve vyšším tempu. Ideálně proto, aby na úspěch svých kolegů navázali. Třeba už při sobotním sprintu.

Ve startovní listině nebude chybět tentokrát ani Michal Šlesingr, který musel kvůli nemoci úvodní závod mistrovství světa vynechat. Jeho zdravotní stav už se ale zlepšil. I když optimálně se ještě stále necítí.

„Ale za poslední dva dny se to zlepšilo docela výrazně natolik, abych si troufnul startovat. Jestli mi teď po tréninku nevyskočí teplota nebo se mi nezhorší ten stav, tak si myslím, že to bude dobré. Nemůžu počítat s nějakou závratnou formou, ale ostudu bych snad taky udělat nemusel,“ myslí si Michal Šlesingr.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme