Čeští hokejisté si bez problému poradili s Finy. Výběr Suomi zdolali 7:1

Čeští hokejisté nechali ve svém druhém vystoupení na Švédských hokejových hrách zapomenout na prohru s domácím týmem, když v sobotním duelu jasně porazili Finsko v poměru 7:1. Svěřenci Josefa Jandače si tak v osmém zápase probíhajícího ročníku Euro Hockey Tour připsali čtvrtou výhru.

Český tým má na Švédských hokejových hrách první výhru (ilustrační foto)

Český tým má na Švédských hokejových hrách první výhru (ilustrační foto) | Foto: Adam Ihse | Zdroj: ČTK

Oproti zápasu se Švédy udělal trenérský tým v čele s Josefem Jandačem několik změn v sestavě. Tou nejviditelnější z nich byla plánovaná změna v brankovišti, když se role startovacího gólmana ujal Pavel Francouz.

V úvodní třetině měli Češi nad Finy navrch, což se dvakrát odrazilo i do změny skóre. Jako první se mezi střelce ve 13. minutě po nahrávce Davida Kämpfa zapsal Lukáš Radil.

V 15. minutě se Finové dopustili nedovoleného zákroku, ale na přesilovku nedošlo, protože rozhodčí ponechali českému celku výhodu, kterou využil chomutovský útočník Michal Vondrka.

Hokejisté si díky reprezentaci mohou sehnat lepší angažmá. 'Nejprve je ale třeba uspět,' říká Birner

Další branky přidali dobře hrající hráči českého týmu ve druhé dvacetiminutovce. Na 3:0 zvýšil ve 22. minutě Michal Birner poté, co ho ideální přihrávkou do jízdy našel Petr Holík. V závěru druhé třetiny dokázali přidat ještě jednu trefu, když se ve vlastním oslabení prosadil Lukáš Kašpar.

V závěrečné třetině se gólu dočkali i Finové. Na rozdíl tří branek snížil ve 46. minutě Antti Erkinjuntti, jenž využil dvojnásobnou přesilovku.

Ani tento gól však vítězství českého týmu neohrozil – Češi naopak opět skórovali. Nejprve dva přesilovkové góly zařídili Michal Řepík a Petr Holík, v samotném závěru pak přečíslení přesně zakončil Lukáš Radil, který svým druhým gólem upravil na konečných 7:1.

Švédské hokejové hry v Göteborgu, součást Euro Hockey Tour:
ČR - Finsko 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Radil (Kämpf, Jan Kovář), 15. Vondrka (Radil, Polášek), 22. Birner (Holík), 39. Kašpar (T. Zohorna), 49. Řepík (Holík, Rutta), 58. P. Holík, 60. Radil (Jan Kovář) - 46. Erkinjuntti (Savinainen). Rozhodčí: Öhlund, Harnebring - Lundgren, Malmqvist (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:2. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1468.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít