Čeští krasobruslaři mají na ME podporu i z Japonska

Vzdálenost z Tokia do Sheffieldu činí téměř deset tisíc kilometrů. Umíte si představit, že byste si několikrát do roka vyzkoušeli podobný výlet kvůli podpoře sportovce, který ani není z vaší země? Na probíhajícím mistrovství Evropy se z podobné pocty mohou těšit i dva čeští krasobruslaři - Michal Březina a Tomáš Verner.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Verner se podepisuje na ME v Sheffieldu svým japonským fanynkám | Foto: Michal Jurman

Ti jsou oba v Japonsku velice populární a potvrzuje to i fakt, že ze země vycházejícího slunce za českou dvojicí přicestovali jejich fanynky i na právě probíhající mistrovství Evropy.

„Mám z toho jedině radost. Je mi jenom líto Japonek, které jsou opravdu velmi milé a slušné, když přijedou na závod přes celý svět a my s nimi můžeme strávit jen pár minut, než zase někam běžíme, protože máme další povinnosti,“ lituje Verner.

Ten si větší pozornosti Japonců může alespoň díky své popularitě občas dopřávat přímo v Zemi vycházejícího slunce, kam je často zván na exhibiční vystoupení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští krasobruslaři si na ME v Sheffieldu užívají podpory japonských fanoušků a chtějí medaili

Nyní budou muset jeho asijské fanynky vzít za vděk jeho vystoupení na britských ostrovech a i pro jejich radost slibuje Verner udělat maximum.

„Jel bych s dlahou na noze tak jako tak. Nepřijel jsem sem taktizovat, přijel jsem závodit a ukázat se v dobré formě. To je jediný cíl,“ hlásí se zdravým sebevědomím Verner, který do boje o medaile půjde z průběžného třetího místa.

Taktizovat i kvůli o tři místa horšímu postavení po polovině soutěže nehodlá ani Michal Březina, který hodlá předvést oba naplánované čtverné skoky.

„Jízda tak byla poskládaná, takže tam ty čtveráky budou, v tréninku šly docela dobře. Vůbec celý tento týden se mi dařily. Žádné taktizování nebude,“ je si Březina vědom faktu, že krátký program většinou boje o medaile nerozhoduje a že své manko na zatím vedoucího Rusa Gačinského může snadno dohnat.

„Osm bodů, to jsou vlastně dva skoky – nebo jeden čtverák, který je hodnocen ještě víc. Všichni, co jsou v poslední rozjížďce, mají určitě šanci na to, dostat se na bednu.“

Důležitá čtvrtina programu

Krátkým programem se sice medaile nezískávají, pokazit se jím dá ale hodně. Ukázal to například francouzský spolufavorit Brian Joubert, který se už s medailí může pravděpodobně rozloučit.

„Tak třetina, nebo možná čtvrtina závodu je vlastně krátký program. Ale důležitá čtvrtina!“dodává na téma významu krátkého programu pro celkové hodnocení Verner, který bude chtít z oné ‚důležité čtvrtiny‘ vytěžit i na hudbu orchestru Bennyho Goodmana maximum.

Pro potěchu svoji, Čechů, ale i Japonců.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme