Čeští krasobruslaři zažili na MS zklamání, překvapil Ten z Kazachstánu

Letošní mistrovství světa v krasobruslení ještě neskončilo, pro české reprezentanty už je ale minulostí. Jako poslední se s ním rozloučili ve volných jízdách Michal Březina s Tomášem Vernerem a loučení to nebylo zrovna povedené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslař Michal Březina

Krasobruslař Michal Březina | Zdroj: Reuters

Březina skončil desátý, Verner byl, při své možné derniéře na světovém šampionátu, až ve třetí desítce výsledkové listiny.

Nepovedený úvodní čtverný salchow ve volné jízdě Michala Březiny předurčil konečný výsledek největší české naděje na šampionátu. Nepovedla se totiž ani jeho oprava a Březina se ze šestého místa propadl na konečnou desátou pozici.

A nakonec díky rozhodčím za ni. Právě umístění v první desítce totiž rozhodlo v úvodní části olympijské kvalifikace o tom, že se mohou na Hrách v Soči objevit dva čeští krasobruslaři.

Březinovi proto může děkovat i Tomáš Verner, který kousek od svého kanadského bydliště skončil až jednadvacátý.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěž mužů na krasobruslařském mistrovství světa v Kanadě se zajímal Michal Jurman

Volné jízdy ale nezvládli bez chyby ani největší favorité. Nejlepší zástupce tradiční ruské školy Kovtun byl 17., Kanaďan Chan, který nakonec obhájil světový titul, hned dvakrát upadnul.

Nejvíce pozornosti tak na sebe strnul nakonec překvapivě Denis Ten z Kachastánu. Muž, který byl na předchozích čtyřech šampionátech nejlépe sedmý, zajel totiž nejlepší volnou jízdu ze všech a za Chanem nakonec zaostal jen o necelého jeden a půl bodu.

„Nemohu tomu stále uvěřit. Je to moje první medaile, stejně tak pro moji zemi a jsem na to strašně pyšný. Sezóna přitom nezačala vůbec dobře, tvrdě jsem ale pracoval a toto je má odměna,“ řeklo největší překvapení letošního světového šampionátu Denis Ten.

Své kvality bude chtít za rok znovu potvrdit nejen v Soči, ale i na světovém šampionátu v Japonsku. Tam se mělo mistrovství světa konat už v roce 2011, kvůli ničivému zemětřesení ovšem bylo narychlo přesunuto do Moskvy.

V zemi ‘vycházejícího slunce‘ se přitom už pravděpodobně nepředstaví Tomáš Verner, který chce kariéru ukončit na olympiádě v Soči. „Mistrovství světa se jede až po Soči, takže je možné, že Londýn je moje poslední mistrovství světa,“ prohlásil Verner.

Kdo ví, třeba ale 21. místo z letošního šampionátu bude mít v jeho případě aspoň jeden pozitivní účinek a mistr Evropy z roku 2008 se ještě pokusí odejít ze světové scény opravdu na vrcholu. Buď na olympiádě nebo právě v Japonsku.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme