Čeští lyžaři dojeli ve štafetě SP v La Clusaz na sedmém místě

Česká štafeta běžců na lyžích skončila v závodě Světového poháru ve francouzském La Clusaz sedmá. Na vítězné Švýcary ztratilo kvarteto Jakš, Bauer, Novák a Koukal téměř dvě a půl minuty. Závod žen ovládly Norky, české reprezentantky nestartovaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžec na lyžích Lukáš Bauer | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Martin Jakš štafetu výborně rozjel a Lukáši Bauerovi předával na čtvrté pozici jen s pětisekundovou ztrátou na vedoucí Rusy. Jenže Legkov na dalším úseku zbytku pole ujel společně se Švýcarem Colognou. Za nimi Bauer Noru Sundbymu a jako třetí předal Petru Novákovi, který na poslední chvíli nahradil zraněného Jiřího Magála.

Štafetový nováček Novák svou úlohu zvládl, ale trápícímu se finišmanovi Koukalovi utekli Norové i další týmy a Češi tak skončili sedmí. Vyhráli Švýcaři, před Rusy a Nory. V ženské štafetě zvítězily Norky.

Světový pohár v běhu na lyžích v La Clusaz (Francie):

Muži - štafeta 4x10 km:
1. Švýcarsko (Livers, Cologna, Fischer, Perl) 1:42:14,6, 2. Rusko I (Bělov, Legkov, Sedov, Vylegžanin) -30,8, 3. Norsko (Rönning, Johnsrud Sundby, Gjerdalen, Northug) -33,8, 4. Finsko -35,0, 5. Švédsko -36,8, 6. Rusko II -1:28,6, 7. Česko (Jakš, Bauer, Novák, Koukal) -2:28,9.

Ženy - štafeta 4x5 km:
1. Norsko (Skofterudová, Johaugová, Steiraová, Björgenová) 58:38,7, 2. Itálie (De Martinová-Topraninová, Longaová, Rupilová, Follisová) -56,6, 3. Švédsko (Lindborgová, Haagová, Rydqvistová, Kallaová) -1:24,1, 4. Finsko -1:42,5, 5. Japonsko -2:34,2, 6. Polsko -2:51,4.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme