Čeští lyžaři na finále team sprintu na MS nedosáhli

Běžci na lyžích Petr Novák s Dušanem Kožíškem a Eva Nývltová s Ivanou Janečkovou skončili na MS v kvalifikaci sprintu dvojic klasickou technikou. Z vítězství se ve finále radovaly Švédky Kallaová s Ingemarsdotterovou a Kanaďané Harvey s Kershawem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Dušan Kožíšek | Foto: Czech Ski Media Team

Debutant na světovém šampionátu a specialista spíše na dlouhé tratě Petr Novák podal na sprinterské trati velmi dobrý výkon a tak ve dvojici s Kožíškem drželi na Holmenkollenu s ostatními krok až do posledního šestého úseku, ale v závěrečném spurtu nakonec Kožíšek doběhl s 12 sekundovou ztrátou na sedmém místě, což na postup nestačilo.

První zlatou medaili pro Kanadské běžce na lyžích vůbec si v dramatickém finiši vybojovali Devon Kershaw s Alexem Harveym, když o prvních třech musela rozhodnout cílová fotografie. Druzí dojeli Norové Northug s Hattestadem, třetí skončilo Rusko.

Nývltová s Janečkovou už po druhém úseku ztrácely bezmála 15 sekund a bylo tak jasné, že nezopakují finálovou účast z předloňského MS na domácí půdě. Ve finiši měly daleko od postupující trojky ve své rozjížďce a neuspěly ani s časem.

Finále si podmanilo švédské duo Ida Ingemarsdotterová s Charlotte Kallaovou, stříbro braly Finky Aino Kaisa Saarinenová s Krisou Lahteenmäkiovou, bronz Norky.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oslu - sprint dvojic klasickou technikou:

Muži (6x1,5 km): 1. Kershaw, Harvey (Kan.) 19:10,0, 2. Northug, Hattestad (Nor.) -0,2, 3. Panšinskij, Krjukov (Rus.) -0,4, 4. Filbrich, Tscharnke (Něm.) -0,8, 5. Jauhojärvi, Nousiainen (Fin.) -1,0, 6. Wolotka, Poltoranin (Kaz.) -11,5, 7. Modin, Jönsson (Švéd.) -12,0, 8. Gaillard, Miranda (Fr.) -22,4, 9. Pasini, Frasnelli (It.) -29,1, 10. Koos, Newell (USA) -51,6, ...13. Novák, Kožíšek (ČR) - vyřazeni v semifinále.

Ženy (6x1,3 km): 1. Ingemarsdotterová, Kallaová (Švéd.) 19:25,0, 2. Saarinenová, Lahteenmäkiová (Fin.) -3,3, 3. Fallaová, Jacobsenová (Nor.) -4,1, 4. Follisová, Longaová (It.) -15,1, 5. Višnarová, Majdičová (Slovin.) -18,5, 6. Jonesová, Gaiazová (Kan.) -46,9, 7. Böhlerová, Fesselová (Něm.) -47,8, 8. Išidaová, Nacumiová (Jap.) -54,1, 9. Bjornsenová, Randallová (USA) -56,5, 10. Dozenková, Ivanovová (Rus.) -58,3, ...12. Nývltová, Janečková (ČR) - vyřazeny v semifinále.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme