Čeští lyžaři se sešli před sezonou v Praze, program měli v létě odlišný

Až se českých lyžařů předolympijská zima zeptá, co dělali v létě, jejich základní odpověď bude hodně podobná a předvídatelná: Trénovali jsme. Ale zbytek jejich povídání se bude hodně lišit, jak si závodnice a závodníci ověřili na pražském předsezonním setkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl v Abelbodenu | Foto: Czech Ski Media Team

U nejlepší současné české běžkyně na lyžích se dá vytušit, čím si zpestřila své léto, už podle příjmení, pod kterým do Prahy dorazila. Eva Nývltová-Vrabcová nově poznává manželský život a také jaké to je připravovat se s mužskou částí reprezentace. Tedy i s Martinem Jakšem, který stihl svatbu dříve a teď se chystá na první sezónu v roli otce.

„S rodinným životem je to malinko náročnější. Miminko nás s manželkou zaměstnává oba dva, ale doma to funguje výborně stejně jako v tréninku. Mám z toho dobrý pocit, snad se to podařilo skloubit a doufám, že se moje dobré pocity promítnou i v zimě.“

Zima to bude nabitá, na rozdíl od té minulé čítá mistrovství světa klasiků v italském Val di Fiemme a tomu také lyžaři včetně Jakše uzpůsobí svůj kalendář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program až na trénování měli v létě čeští lyžařští reprezentatni odlišný

„Tour de Ski budeme podřizovat MS. To znamená, že pokud nebude začátek ideální, tak ho ukončím a zůstanu doma. Člověk si odpočine a potrénuje. Čeká nás pak také SP v Liberci. Pokud bych absolvoval Tour de Ski celou, je start pak tady s otazníkem.“

Kromě běžců na lyžích se mohou na domácí díl Světového poháru těšit i skokani na lyžích, v tomto případě přesněji řečeno letci, skikrosaři a snowboardisté. Alpští lyžaři mají v tomhle ohledu smůlu, loňské ženské závody ve Špindlerově Mlýně byly spíše výjimkou než pravidelností. Ovšem podstatnější je pro ně zdraví a to by mělo nejlepším Čechům, tedy Šárce Záhrobské, Ondřeji Bankovi a Kryštofu Krýzlovi podle předsezonních signálů konečně začít sloužit.

„Nějaké bolístky byly, dvakrát jsem byl na magnetické rezonanci, ale pak jsem si připadal jako hypochondr, protože se naštěstí nic neprokázalo. Teď před odjezdem na soustředění na ledovec se cítím dobře, snad vyladíme formu a pak se ukáže,“ říká Krutl.

Osmý nejlepší slalomář světa ze šampionátu v roce 2009, který by se po zdravotních patáliích rád usadil mezi světovou elitou natrvalo. „Je to můj cíl. Nevím jestli letos, ale doufám, že se mi někdy podaří dostat mezi deset patnáct slalomářů nebo obřákářů na světě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor reportéra Jana Kaliby s lyžařem Kryštofem Krýzlem

Krýzl patří k těm lyžařům, kteří během léta nevyrazili za lepšími podmínkami na jiné kontinenty. Ale řada jeho kolegů možnost připravovat se na zimu opravdu v zimě, tedy na jižní polokouli, využila. A nejen ti nejznámější a také nejlépe finančně zabezpečení jako Záhrobská s Bankem.

Kupříkladu běžec na lyžích Dušan Kožíšek vyrazil až do Austrálie a na Nový Zéland. Sjezdařka Klára Křížová zase za sněhem i zážitky do Argentiny.

„Bydleli jsme v hotelu přímo u oceánu, teda pouze 10 minut pěšky od něj. Kousek bylo i městečko, takže když člověk slezl z kopce mohl se trochu odreagovat. Nekoupala jsem se, ale podívat jsem se u moře byla a voda trochu smrděla (smích). Asi tam vedou odpady přímo do oceánu, jinak to bylo nádherný. Pohled od oceánu na hory je nádherný. Takový kýč to byl,“ směje se Klára Křížová a snad tím předznamenává, že bude nadcházející zima pro české lyžování úspěšnější než ta minulá.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme