Čeští lyžaři sice v týmové soutěži na MS v úvodu vypadli, závod si ale užili a přijali by ho i na ZOH

Týmová soutěž získává mezi alpskými lyžaři stále více vážnosti a možná už za tři roky v Koreji bude jednou z disciplín na zimních olympijských hrách. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach to naznačil před začátkem MS v americkém Vailu. Dnes tam zlato v této disciplíně získali Rakušané i s největší hvězdou Marcelem Hirscherem. Ani v dalších družstvech nechyběli jejich elitní lyžaři a bylo na nich znát, že je pro ně kolektivní závodění atraktivní. Užili si ho ale i čeští lyžaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod týmů na MS ve Vailu si čeští lyžaři i přes vypadnutí v prvním kole užili. Soutěž by přijali i na ZOH | Foto: Jan Kaliba

„Atmosféra byla skvělá, je hrozně fajn, že jsme tady mohli závodit a být součástí týmového závodu. Bylo to těsné, ale myslím, že jsme si ti všichni užili. Je fajn, že je týmový závod na mistrovství světa,“ říká Šárka Strachová, která tuto disciplínu okusila na šampionátu poprvé.

Do cíle paralelního slalomu dojela v naprosto shodném čase se švédskou závodnicí Mariou Pietilae-Holmnerovou a za jedinou remízu dne získala jediný český bod v osmifinále, které Češi se Švédy prohráli 1:4.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko v týmové soutěži na MS v Vailu sice vypadlo v 1. kole, lyžaři si ale závod užili a přijali by ho i na ZOH. Ve Vailu natáčel Jan Kaliba

Závod, který má i pro diváky švih a kouzlo, tedy pro české lyžaře záhy skončil, ale zážitek kolektivní snahy o úspěch si i tak užili a přivítali by ho i v programu olympijských her.

„Přece jen jakákoli další disciplína, ať už jsou to skoky na lyžích, biatlon nebo běžecké lyžování, týmovou disciplínu mají, takže by bylo fajn, kdybychom ji i my na olympijských hrách měli,“ přeje si právě dnes třicetiletá Strachová, i když sama ještě neví, jestli se jí olympijské hry za tři roky budou na závodním kopci týkat.

Dalšího člena českého družstva Kryštofa Krýzla zřejmě ano a jemu se týmové soupeření obzvlášť líbí. „Mám to strašně rád. Mě to dokáže dobře nabudit, že tam nestojím jen sám za sebe, ale jedu i za ten tým,“ přiznává.

„Opravdu se dostanu do takového varu, jaký bych potřeboval i v těch mých individuálních disciplínách. Já to vždycky prožívám, ale někdy mě to až tak jako uzemní. Ale tohle bylo dobré, to mám rád,“ dodává Kryštof Krýzl.

Navíc je kontaktní souboj i spravedlivější tím, že mají oba jezdci pod lyžemi přibližně stejně kvalitní trať, což se jinak o závodech v alpském lyžování říct nedá.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme