Čeští sdruženáři skončili v závodě družstev v Kuusamu jedenáctí, zvítězili Norové

Čeští sdruženáři obsadili v závodě družstev Světového poháru ve finském Kuusamu až jedenácté místo. Tým ve složení Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek a Pavel Churavý ztratil na vítězné Nory více než šest minut.

tým českých sdruženářů

tým českých sdruženářů | Foto: Tomáš Nohejl, Czech Ski Media Team

Po skokanské části patřila české čtveřici devátá příčka, Miroslav Dvořák vyrazil do běžeckého závodu se ztrátou 2:41 minuty na průběžně vedoucí Nory. Svěřenci trenéra Šablatury si ale nakonec v konečném pořadí pohoršili a skončili jedenáctí.

Zvítězilo favorizované norské družstvo ve složení Jörgen Graabak, Magnus Krog, Mikko Kokslien a Haavard Klemetsen, druzí skončili Němci. Třetí místo nakonec patří Japoncům.

Světový pohár v severské kombinaci pokračuje příští víkend v norském Lillehammeru.