Čeští skokané jsou před závody SP v Harachově v dobrém rozpoložení

Čeští skokani na lyžích se vrátili za severu Evropy a budou se chystat na víkendové pokračování Světového poháru v Harrachově. Že by ve Finsku a Norsku předvedli nějaké závratné výsledky, to se opravdu nedá říci. Ale to nemusí nutně znamenat, že by měli smutnou až truchlivou náladu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda přemýšlí o svém skoku

Jakub Janda přemýšlí o svém skoku

Výrazného úspěchu se čeští skokani nedočkali, přesto je úvod na severu Evropy povzbudil. Je to nejspíš paradox. Člověk by si spíše myslel, že když přiletí vymrzlí a bez bodu za poslední víkend - jako třeba Roman Koudelka, nasadí ztrápené obličeje. Ne tak Romana Koudelku, smolaře víkendu, který skončil v Lillehammeru dvakrát těsně za body na 31. a 33. místě.

"Stalo se mě to oba závody. Bohužel, no. Stane se to, ale zase pro mě pozitivní bylo, že jsem v životě neudělal takovýhle skoky v Lillehammeru. Nikdy v životě jsem tam nebodoval, ten můstek mě vyloženě nesedí a letos jsem se v uvozovkách alespoň bodům přiblížil. To je pro mě pozitivum do dalšího závodu," tvrdí Roman Koudelka. A ještě si přisadil. "Určitě mě to zocelilo."

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští skokani před závody SP v Harachově

Což je před závodem na domácím můstku jedině dobře. Stejně jako to, že se Jakubovi Jandovi umoudřila bolavá záda. Pomohla svérázná terapie - spánek ne na měkké posteli, ale tvrdé zemi. Řekl už harrachovským organizátorům, že mu mohou ustlat třeba v buňce u můstku, aby ušetřili za nocleh? "No to jsem jim ještě neoznámil. Ale teď už nemám problém, teď už se vyspím všude," prohlásil - jak jinak než v nadsázce - Jakub Janda.

Co už ale v hyperbole nemyslel, to byla následující věta: "Dá se říct, že ten poslední skok mi trošku vyčistil hlavu, že mi hrozně pomoh," řekl Jakub Janda a myslel tím pokus ve druhém kole v Lillehammeru, který byl desátý nejlepší a rozhodně mu tedy před domácím Světovým pohárem zvedl sebedůvěru. Máme tedy další odškrtnuté plus. Jestliže Jakubu Jandovi pomohl druhý pokus ke srovnání se se skoky, pro Jana Maturu má 28 bodů do Světového poháru téměř existenční význam.

V Dukle Liberec už není zaměstnaný, závodí za ni jenom jako smluvní sportovec a nebere tedy mzdu. Jak moc mu tedy body ze severu prospějí? "No určitě hodně, vzhledem k tomu, když je člověk nezaměstnaný, tak si to dokáže spočítat. Jak moc to pomůže," oddechl si trochu Jan Matura. Tedy trochu více. "Podle bodů to je, takže 2800 franků mínus nějakých 15% daně," říká Jan Matura. Nejen on by asi hodně rád danil další prize money i po harrachovském víkendu.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme