Čeští skokané na lyžích skončili ve Finsku 8. Vyhráli Němci

Český reprezentační tým se ve finské Ruce neprosadil. V závodě světového poháru čtveřice Janda, Koudelka, Matura a Hlava sice postoupila do druhého kola, ale ve finálové osmičce nestačila ani na jednoho soupeře. Z vítězství se radovali skokani Německa před reprezentanty Rakouska a třetího Slovinska.

Německý skokan na lyžích Richard Freitag přispěl k vítězství svého týmu ve finské Ruce | Zdroj: Reuters

Do prvního kola nastoupilo 11 reprezentačních družstev a český tým postoupil mezi finálovou osmičku z posledního místa. Velkou zásluhu na tom měl Lukáš Hlava, který byl lepší než olympijský vítěz Ammann. Devátou nepostupovou pozici tak obsadili Švýcaři.

První kolo vyšlo nejlépe Slovincům, kteří vedli před Němci o necelých osm bodů. Nejlepším slovinským skokanem byl Hvala, kterému můstek ve finské Ruce velmi sedí a měl by se prosadit i v sobotním závodě jednotlivců.

Ve druhém kole zamíchal pořadím především nepovedený skok Slovince Kranjece. Jeho krajané ale zabojovali a dostali se alespoň na třetí místo před Norsko. Zvítězili němečtí skokani a porazili o 5,3 bodu své velké rivaly z Rakouska .

Do sobotního individuálního závodu v Ruce se z českých skokanů kvalifikovali Hlava, Janda a Koudelka.