Čeští skokané na lyžích zvládli v Oberstdorfu první krok a jsou v dobré náladě

Je spousta povinností, jaké se dají plnit. Postupně to jsou třeba školní a pracovní. Přijde také občanská, u někoho manželská, případně i bez toho rodičovská. Jaká je první povinnost skokana na lyžích, když přijede na Turné čtyř můstků? Postoupit do úvodního závodu v Oberstdorfu. A splnili ji všichni čtyři Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Janda | Foto: Petr Gerhardt

Rozkaz splněn! Mohou hlásit věrni oddílovému názvu Dukla Jakub Janda, Jan Matura, Lukáš Hlava a Martin Cikl. To pořadí není náhodné, je podle jejich úspěšnosti ve včerejší kvalifikaci.

Janda byl pátý za 127 metrů, Matura osmnáctý za 121 metr a ulevilo se mu: „Můžu být spokojený s tím, že mám tu nejdůležitější část za sebou, protože nekvalifikovat se do prvního závodu by znamenalo konec v celém Turné. Takže to bylo dost důležité.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští skokané na lyžích zvládli v Oberstdorfu první krok a jsou v dobré náladě

I proto, že Jan Matura začínal sezónu v B-týmu: „Po těch prvních závodech ve Švýcarsku šla sebedůvěra trošku nahoru a nekvalifikování by zase přineslo spoustu vnitřních otázek kde se stala chyba. Takhle určitě budu klidnější."

A klid, to je základ skoků na lyžích. Hodně o tom ví Jakub Janda: „Tady je vlastně důležitý už první oficiální trénink. Ten mi docela vyšel, metrově nebyl nejlepší, ale vyšel po technické stránce. Je důležité to tady chytnout hned od prvního skoku," Jakub Janda ještě upgraduje myšlenku Jana Matury.

Češi si po kvalifikaci věří i na hlavní závod

Kvalifikace je na Turné důležitější než na jiných závodech. Podle jejích výsledků se totiž nasazují dvojice soupeřů do prvního vyřazovacího kola závodu. Ačkoliv…

„Skáču na takové té úrovni toho středu, který je strašně vyrovnaný a bude rozhodovat hrozně málo. Takže je jedno, jestli půjdu pětatřicátý nebo pětadvacátý," říká Jan Matura, který se střetne s Finem Larintem. Janda by měl snadno vyřadit Ukrajince Šumbarce a Lukáš Hlava se musí popasovat s Francouzem Chedalem.

Nejtěžšího soupeře dostal Martin Cikl - třetího muže Světového poháru - Nora Romoerena: „Věřím si, že když zítra udělám dobrý skok, tak v tom druhém kole ať už jako lucky looser nebo jako normální postupující být můžu."

Ukáže se v prvním kole závodu, které začíná dnes v půl páté.

Tomáš Kohout, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme