Chvilkami to nebyla jízda, ale chůze, trápil se Bauer

Běžci na lyžích mají za sebou náročných deset dní, během kterých absolvovali Tour de Ski. Na sjezdovku Alpe Cermis vystoupal jako první Švýcar Dario Cologna, který vyhrál prestižní seriál potřetí v kariéře. Lukáš Bauer skončil celkově šestý a v cíli vypadal vyčerpaně a zklamaně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se letos do cí­le Tour de Ski protrápil | Foto: Jan Kaliba

Jak je vám po 110 kilometrech během 11 dnů a brutálním závěrečném stoupání?

Nevím jak po 110 kilometrech, ale po závěrečném stoupání strašně. Dá se říct, že mi bylo hodně těžko už pod ním, takže dneska jsem si to hezky vytrápil.

Čím to, že vám bylo už před stoupáním těžko?

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer zhodnotil své účinkování na letošní Tour de Ski s reportérem Janem Kalibou

Nevím, asi špatný den, ale všichni to měli stejné, mně to prostě nesedlo a dneska jsem se trápil.

Byl to pocitově váš nejhorší výšlap na Alpe Cermis?

On bolel úplně každý, ale teď jsem se nemohl na lyžích pořádně sklouznout, takže se mi jelo strašně těžce, nevím proč. Jel jsem s Alexem Harveyem a věděl jsem, že Legkov bude ze zadu hodně silný. I když jsem si na něj věřil, tak jsem na něj nestačil.

Takže když Legkov projel kolem, tak nebyla šance se ho chytit?

No, chvíli jsem ho následoval a jel za ním. Pak jsem se ale v jednu chvíli totálně zlomil, to nebyla vůbec jízda, ale chůze. Tam mi odskočil a já jsem si držel 12 vteřin až do nejvyššího kopce, na kterém jsem už ale věděl, že ho nedojedu. Tak jsem si hlídal záda, kde jel výborně Manificat. Naštěstí mě už nikdo nepředjel a já byl rád, že jsem dojel šestý.

Byla to nejdelší Tour de Ski v historii, byla i nejtěžší?

Ono se to strašně špatně porovnává, ale když to vezmu podle výsledku, tak byla druhá nejtěžší, protože jsem byl teď šestý a nejhůře desátý. Samozřejmě s těmi vítěznými etapami se to srovnávat nedá.

Švýcar Dario Cologna dokázal obhájit vítězství Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba

Co říkáte Dariu Colognovi a jeho výkonu?

Samozřejmě si zasloužil vyhrát, i když jsem od začátku více věřil Petteru Northugovi. Ale to, co ukázal Cologna v sedmé etapě dokázalo, že Petter na něj v této Tour nemá.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme