Chyběla mi nervozita, svěřil se Koudelka. Mezi závody se nestihne nudit

Roman Koudelka sice patří mezi hlavní kandidáty na výhru na Turné čtyř můstků, v prvním závodě ale skončil sedmý. Po problémech s počasím a hlavně po odložení úvodního dne je nejlepší český skokan na lyžích nadmíru spojen a do dalších závodů je na čem stavět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka je v průběžném pořadí Turné 4 můstků sedmý | Zdroj: Reuters

„Možná mi trošku chyběla nervozita. Byl jsem až abnormálně klidný, což se mi moc nestává. Ale doufám, že v Garmisch-Partenkirchenu se to zase potvrdí, zase to najdu a bude to dobré,“ těší se Roman Koudelka na další závod.

V tom prvním v Oberstdorfu si vytvořil dobrý základ. A i když v prvním kole s Japoncem Kasaiem prohrál a postoupil až jako „lucky loser“, moc ho to netrápilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po prvním závodě Turné 4 můstků mluvil s Romanem Koudelkou reportér ČRo František Kuna

„Měli jsme i štěstí na podmínky, ale celkově byl Noriaki za mnou, takže jsem mu to oplatil, ale na to se tu nehraje. Je tam sice ztráta asi 25 bodů, ale jsou ještě tři závody. Jsem spokojený a rád, že ztráta není větší,“ říká český skokan, který na vítěze prvního závodu Rakušana Krafta ztrácí 26,6 bodu.

Kvůli odložení úvodního závodu budou mít závodníci jeden volný den místo dvou. „Pro mě je to naopak lepší. Není čas nudit se na pokoji. Spíš si odpočinu a budu se zase těšit na skoky a kvalifikaci,“ vyhlíží aktuálně sedmý muž Turné čtyř můstků kvalifikaci v Garmisch-Partenkirchenu.

České skokany trénuje 'Čáryfuk'. Schallert zvolil na Turné zvláštní image

Číst článek

O účast v závodě na druhé zastávce Turné čtyř můstků budou závodníci bojovat poslední den v roce, Roman Koudelka má ale díky svému umístění v pořadí Světového poháru účast v novoroční hlavní soutěži jistou.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme