Co nabídl boj o titul mistra světa v krasobruslení?

Světový rekord Patricka Chana v krátkém programu, davové šílenství v podobě bronzu Rusa Gachinskiho nebo i potvrzení faktu, že Jevgenij Pljuščenko ve světě krasobruslařských amatérů hodně chybí, to vše nabídla už ukončená mužská soutěž na právě probíhajícím mistrovství světa v krasobruslení. Ani čeští reprezentanti se neztratili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz krátkého programu Patrick Chan po skvělém bodovém zisku 93,02 bodů | Foto: Michal Jurman

Mohutným aplausem vítala moskevská Megasport Aréna nového mistra světa v krasobruslení Patricka Chana. Nutno ihned dodat že suverénního, který po světovém rekordu v krátkém programu exceloval i ve volné jízdě na hudbu Fantoma Opery.

Po dvou čtverých skocích a pěti trojitých druhého Japonce Kozuku porazil o více než 22 bodů. Tomu všemu mohla, většinou bez jakéhokoliv gesta, pouze z hlediště přihlížet domácí hvězda Jevgenij Pljuščenko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co nabídl boj o titul světového šampiona v krasobruslení?

Osmadvacetiletý Rus, který kvůli loňské účasti na exhibicích v době kdy neměl pro nahlášené zranění startovat, byl zbaven statusu amatéra, což částečně degradovalo i samotný letošní vrchol sezony. Nikdo jiný by totiž Chanovi, který právě v krátkém programu překonal Pljuščenkův loni vytvořený světový rekord, konkurovat letos zřejmě nemohl.

„Nevadí, už mám o své budoucnosti jasno, můj návrat na amatérský krasobruslařský led se nezadržitelně blíží, už jsem o tom mluvil jak s ruskou federací tak s Mezinárodní bruslařskou unií." hlásá sportovní návrat ruský krosobrulař.

Pljuščenka tentokrát z ruského pohledu v soutěži zastoupil alespoň celkově třetí Artur Gachinski. V nabytém světovém poli, kde na titul mistra světa mohlo myslet až osm krasobruslařů, včetně dvou českých zástupců.

Březina prokázal kvalitu

V konkurenci tří technicky až strojově dokonalých Japonců, z nichž např. obhájce titulu Takahaši skončil až pátý, dále Chana, který si většinou jezdí svoji vlastní soutěž či dvou skvělých Francouzů, je totiž 4. místo Michala Březiny pak opět dokladem toho, že 21letý český reprezentant, který se připravuje hlavně v německém Oberstdorfu, má dnes už na to poměřovat se opravdu se světovou špičkou.

„Jsem hrozně rád, že jsem předvedl čtverné skoky a ostatním ukázal, že je neskáču jen v tréninku. Budu je teď moci zařazovat do závodů a soupeři musí počítat s tím, že pokud zajedu čistou jízdu, nebudou to se mnou mít jednoduché,“ varuje dopředu Březina.

Jednadvacetiletý brněnský rodák přitom opět potvrdil, že se mu na světových šampionátech daří paradoxně více než na těch evropských.

Březina i Tomáš Verner tak mají nyní z mistrovství světa už dvě čtvrtá místa. Protrhnout onu „bramborovou" smůlu, budou chtít čeští krasobruslaři už na příštím francouzském šampionátu, kde se už nyní můžeme těšit zřejmě na vskutku skvělou konkurenci v čele s Chanem a Pljuščenkem.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme