ČSSD neprosadila senátní návrh na omezení platební funkce sKaret

ČSSD podle očekávání neprosadila ve sněmovně senátní návrh, podle kterého se měly prostřednictvím sKaret vyplácet jen dávky v hmotné nouzi. Vláda chystá svůj vlastní návrh, který teď připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůze Poslanecké sněmovny 12. února | Foto: Filip Jandourek

Jak konkrétně se funkce sKaret změní, se dnes poslanci od ministryně práce a sociálních věcí nedozvěděli. Ludmila Müllerová z TOP 09 jen řekla, že už změny konzultovala s premiérem, který s nimi souhlasí.

„Bude do sněmovny předložen v nejbližších dnech návrh, který bude akceptovat změny, které jsou nutné v souladu s požadavky Úřadu na ochranu osobních údajů,“ řekla Müllerová.

Ve sněmovně hájik sKarty i jejich duchovní otec, exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09. To rozčílilo místopředsedu Poslanecké sněmovny za ČSSD Lubomíra Zaorálka.

„Pan Drábek není ochoten uznat ani kousek toho, jak to tam celé zpackali. Místo toho tady pořád kryje svoje kamarády a všechno se dělá proto, aby se buď uklidili stopy, nebo aby se pokud možno nic nezměnilo,“ prohlásil Zaorálek.

Dnešní neúspěšný pokus o změny ve fungování sKaret není ze strany ČSSD poslední. Strana už navrhla jejich zrušení, kterého chce dosáhnout i prostřednictvím ústavní stížnosti.

Igor Maňour, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme