ČSTV areál ve Špindlerově Mlýně předá do dvou týdnů

Skiareál Špindlerův Mlýn budou přece jen provozovat firmy Tatra Mountain Resort a Snowhill - spojené pod společností Melida. Na pronájmu od Českého svazu tělesné výchovy a Českého svazu lyžařů se původně dohodly už v létě, pak ale nepodepsali zástupci Snowhillu smlouvu, která měla platit od 1. listopadu. Teď už je všechno v pořádku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.)

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

"Důvod zdržení byly dva: nepřítomnost hlavního akcionáře Snowhillu pana Němce, který byl mimo republiku, a záruky, jež jsme po minulých zkušenostech se zacházením s majetkem ČSTV požadovali. Snowhill se s Tatra Mountains nemohl na způsobu ručení dohodnout, nakonec celé ručení přebírá Tatra Mountains," vysvětluje předseda Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta.

Kdy dojde k předání areálu?

Mysleli jsme, že tuhle sezónu ještě budeme provozovat sami, ale Melida přišla včas. Ozvali se včera, dnes jsme podepsali smlouvu a areál bychom měli předat do čtrnácti dnů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Miroslavem Janstou mluvila ve Večerním Radiožurnálu Zuzana Burešová

Jak změnu pocítí lyžaři? Nedojde ke skokovému zdražení?

Nedojde. Ke zvýšení cen došlo v květnu poté, co se předtím šest let ceny neměnily. Oni musejí být konkurenceschopní, takže budou držet ceny v takové výši, která jim tu konkurenceschopnost zaručí. Rozvíjí se areál v Peci s Černou Horou, další areály také zásadně nezdražily, takže v jejich zájmu bude nezdražovat a přilákat co nejvíce zájemců o lyžování.

Je to pro vás velká úleva, nebo by to pro vás žádný problém nebyl, kdyby Skiareál nadále spravoval ČSTV se Svazem lyžařů?

Provozovat by to nebyl problém, ale my bychom nedokázali Špindlerův Mlýn rozvíjet tak, jak chceme. Musíme myslet na budoucnost a my nemůžeme do Skiareálu investovat jako Melida. Ta musí za dvacet let pronájmu investovat aspoň 800 milionů a na pronájmu zaplatit téměř 900 milionů, což by v našich silách nebylo.

Jan Suchan, Mirko Vasić, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme