Čtvrtý Březina: odložení MS mi pomohlo

Čtvrté místo obsadil na mistrovství světa český krasobruslař Michal Březina. Po úvodu sezony, ve kterém nemohl dva měsíce ze zdravotních důvodů trénovat, tak zopakoval své senzační umístění z loňského světového šampionátu v Turíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina na MS v Rusku | Zdroj: ČTK

Včera jste po krátkém programu říkal, že vám šly čtverné skoky, ale že konečný program určuje taktika. Která tedy dnes byla asi hodně odvážná, protože jste si do programu napsal hned dva.

Já už jsem měl ve volné jízdě prakticky od začátku sezony v programu dva. Akorát ta konečná verze se skládá až podle toho, jak zajedou ostatní. A my jsme se rozhodli, že už vlastně nemáme co ztratit. Čtveráci mi šli v tréninku a v závodě a já jsem rád, že jsem je úspěšně skočil.

Jak posloucháte a jak hodnotíte výkon z volné jízdy 156 bodů a jak se díváte na to, že jste o šest bodů lepší než třeba Brian Joubert?

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Jurman si na MS v Moskvě povídal se čtvrtým Březinou

Jsem hrozně rád a ještě víc jsem rád, že jsem porazil někoho takového jako je právě Brian Joubert. 156 bodů je skvělá známka, i když tam tedy byly ty dva pády, které mě stály dobrých pět bodů minimálně. Ještě mi tam chyběla kombinace v samém závěru. Jinak jsem ale s celým závodem spokojen.

Dá se zpětně říct, že vám v načasování formy pomohl posun šampionátu o přibližně měsíc?

Já si myslím, že jo. Na začátku sezony jsem v podstatě dva měsíce nemohl nic dělat, a proto myslím, že mi to pomohlo. Už jsme ale byli připravení na mistrovství světa v Tokiu, tam jsem jezdil volné jízdy se čtverákama. Ovšem ten měsíc navíc mi pomohlo všechny skoky vypilovat.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme