Curleři podlehli Německu 4:7 a v neděli hrají naposledy o OH

Čeští curleři promarnili možnost probojovat se na olympijské hry. V play off kvalifikace prohráli s Německem v extra endu 4:7. O poslední volné místo na OH v Soči se Češi utkají v neděli s USA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Curling | Foto: Torino 2006

Německo začínalo zápas s možností posledního kamene a záhy toho využilo k vedení 1:0. Český tým pak ve čtvrtém endu vyrovnal na 1:1. Klíčový byl pro vývoj zápasu následující end, protože německý skip vyrazil svým posledním pokusem český kámen z kruhů a získal tři body.

Tým Jiřího Snítila až do posledního endu tuto ztrátu dotahoval. Nejprve získal bod při vlastní možnosti hrát poslední kámen, a pak získal po jednom bodu v předposlední a poslední směně. O tom, že bude následovat extra end, v tu chvíli rozhodovaly jen milimetry.

Z výhodnější pozice do extra endu vstupovalo Německo, český tým zvládl postavit guardy a schovávat své kameny ke středu kruhů. Ale německý skip svým posledním kamenem opět zničil českou naději, získal tři body a poslal svou zemi na olympijské hry.

Český tým bude mít poslední možnost postoupit v neděli po poledni. V německém Füssenu nastoupí proti USA a vítěz bere poslední letenku do Soči.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme