Dálkový běžec na lyžích Řezáč skončil na Vasově běhu šestý, vyhrál Aukland

Český dálkový běžec Stanislav Řezáč nezopakoval úspěch z předchozích let a na populárním Vasově běhu skončil letoš až na šestém místě. Podruhé v kariéře závod vyhrál Nor Jörgen Aukland před druhým Švédem Danielem Tunelkem. Bronzový byl Jörgenův starší bratr Anders Aukland.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Řezáč

Stanislav Řezáč

Řezáč chybí na stupních vítězů poprvé po čtyřech letech – v roce 2009, 2010 a 2012 bral bronz, předloni dokončil závod dokonce jako druhý. Tentokrát ale neměl dost sil na drtivý finiš svých soupeřů.

Závod se rozhodoval až na posledních metrech, i když Řezáč zaostával za vedoucí skupinkou už dva kilometry před cílem. Na poslední pětistovce ujel všem ostatním Jörgen Aukland a v pohodě si doběhl pro druhé vítězství v tomto závodě – poprvé zde triumfoval v roce 2008.

Vasův běh, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování (90 km klasicky):

Muži: 1. J. Aukland (Nor.) 3:50:48,9, 2. Tynell (Švéd.) -1,7, 3. A. Aukland (Nor.) -2,1, 4. Brink -6,1, 5. Eriksson (oba Švéd.) -16,4, 6. Řezáč (ČR) -24,6.

Ženy: 1. Ahrlinová-Kveliová (Nor.) 4:22:22,2, 2. Bonerová (Švýc.) -1:28,8, 3. Hanssonová
(Švéd.) -9:29,4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme