Další úspěch snowboardistky Ledecké – 3. místo ve SP v Asahikavě

Snowboardistka Ester Ledecká se potřetí v sezóně dostala na stupně vítězů Světového poháru. V paralelním obřím slalomu v japonské Asahikavě skončila třetí a stále může myslet na velký křišťálový glóbus pro celkovou vítězku seriálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká bojuje ve čtvrtfinále paralelního obřího slalomu snowboardistek | Zdroj: Reuters

„Kopec je tady takový mírný, takže vyhrávají holky, které umí roviny. Jinak to byl skvělý závod a ohromně jsem si ho užila,“ zhodnotila další úspěch česká snowboardistka.

A to i proto, že Ester Ledecká porazila opravdu silné soupeřky. V osmifinále zdolala o pět setin olympijskou vítězku, Švýcarku Kummerovou.

Ve čtvrtfinále vítězku konečného hodnocení Světového poháru v paralelním obřím slalomu Rakušanku Kreinerovou a v souboji o bronz její krajanku Rieglerovou, která je v této disciplíně pro změnu úřadující mistryní světa. Přitom se narodila před 41 lety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Byl to skvělý závod a ohromně jsem si ho užila, říkala po bronzovém úspěchu v japonské Asahikavě snowboardistka Ester Ledecká

„To si vůbec neuvědomuju. Claudia, jak ukázala na mistrovství světa, pořád ještě nepatří do starého železa. Pořád jí to jezdí naprosto úžasně. Určitě jí neberu, že by měla vzhledem k věku nějaký hendikep, spíš zkušenosti můžou udělat své.“

Devatenáctiletá Ledecká podlehla jen v semifinále Rakušance Dujmovitsové, kterou porazila v lednu ve finále mistrovství světa v paralelním slalomu.

Od té doby si ve Světovém poháru připsala páté, první a teď tedy třetí místo. Mezi posledními dvěma Světovými poháry byla třítýdenní pauza - ideální šance, jak si odpočinout a nabrat síly.

S tím ale za Ester Ledeckou nechoďte. Místo toho radši závodila na lyžích a pořádně trénovala.

„Mě to takhle baví. Je sezona, tak přece nebudu odpočívat. Unavená nejsem, spíš bych řekla, že se teprve rozjíždím,“ směje se mladá hvězda, která má stále šanci na zisk velkého křišťálového glóbu pro nejlepší ženu paralelních snowboardových disciplín.

 

Tři závody před koncem ztrácí z druhého místa na Rakušanku Kreinerovou smazatelných 640 bodů. Radost by jí ale udělalo i udržení současné pozice.

„Byly by skvělý obě varianty, ale nedá se předvídat. Udělám, co bude v mých silách, abych to udržela nebo zlepšila. A odevzdám, co mám natrénováno,“ slibuje třetí žena paralalelního obřího slalomu v Asahikavě Ester Ledecká.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme