Dědeček Norbert. Legendární biatlonový fanoušek nosí na hlavě přes dvě kila odznáčků

Martin Fourcade, Ole Einar Björndalen, Gabriela Koukalová - to jsou jména, bez kterých si v posledních letech jen těžko dokážeme představit světový biatlon. Ale není to jen o závodnících, stejně pevné místo jako zmíněné hvězdy má v biatlonovém světě také dědeček Norbert. Legendární německý fanoušek nechybí ani na šampionátu v Hochfilzenu, a jak se zdá, i on může být pro mnohé vzorem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norbert Starke

Norbert Starke | Foto: David Nyč

„Chtěl bych být jako Norbert Starke, což je samozřejmě německá biatlonová legenda, co se týče fandění,“ říkal fanoušek z Českých Budějovic, který má dost soudnosti na to, aby pochopil, že už z něj velký závodník nebude. Ale i takoví se můžou stát v biatlonovém světě legendami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonové zahraniční akce lákají stále více českých fanoušků. Mezi stovkami diváků bude určitě i dědeček Norbert z Německa

„Dědeček Norbert tady je. Normální děda, má bílé vousy. Německý fanoušek, který má červenou špičatou čepici. Totální legenda,“ popisoval český fanoušek, a tak se ho reportér David Nyč vydal hledat.

Podél tribun sice procházely tisícovky fanoušků, ale najít Norberta Starkeho prý nebyl takový problém. Starý podsaditý muž s bílým plnovousem v alpském svetru postával vedle stánku s klobásami a s každým druhým se zdravil, dokonce i s naším reportérem.

Starke říkal, že objíždí všechny závody Světového poháru a šampionátu už od roku 1992, a proto se tu zná s tolika lidmi. Asi nejvýraznějším poznávacím znamením dědečka Norberta je vysoký červený klobouk, který je posetý a ozdobený několika odznaky a váží asi dvě kila.

Fanoušek Norbert Starke má dokonce i svůj plakátek | Foto: David Nyč

„Mám jich tam celkem tři sta sedmdesát. Však také ten klobouk váží dvě kila, přesně dva tisíce dvě stě gramů. Odznaky jsou ze všech možných sportovních akcí, které jsem navštívil. Jde hlavně o biatlon od Vancouveru přes Nové Město na Moravě až po Pokljuku. Možná ale úplně nejcennější je ten z Číny z letních olympijských her v Pekingu,“ říká usměvavý pán.

Do Hochfilzenu dorazil z Kolína nad Rýnem, kde žije, což není zrovna biatlonová oblast, nejznámějším sportovcem je spíš fotbalista Lukas Podolski. Toho ale dědeček Norbert neobdivuje, biatlon je prý mnohem lepší. "A skvěle se dá lyžovat kolem Kolínského dómu," vtipkuje.

Na rozloučenou ještě 76letý pán věnuje kartičku se svou podobiznou a pak odchází tam, kde je na světě nejspokojenější - na tribunu biatlonového stadionu.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme