Deštivý závod SP biatlonistek v Ruhpoldingu vyhrála Ruska Zajcevová, Tomešová bodovala

Ruská biatlonistka Olga Zajcevová zvládla nejrycheji projet trať dlouhou 15 km v individuálním závodu Světového poháru v Ruhpoldingu. Z tria českých reprezentantek na startu se do bodované čtyřicítky vešla jen 36. Barbora Tomešová.

Biatlon

Biatlon | Foto: Torino 2006

Dva roky dlouhé čekání na triumf v závodu SP ukončila Ruska Zajcevová až v německém zrekonstruovaném areálu a připsala si tak celkově deváté vítězství v seriálu v kariéře. Druhá se ztrátou necelých 15 vteřin byla domácí Andrea Henkelová, třetí dojela Švédka Helena Ekholmová. Žádná další závodnice už nedokázala zastřílet čistě a tak rozestup čtvrté Semerenkové z Ukrajiny činil bezmála 2 minuty.

Zdeňka Vejnarová obsadila 43. pozici, Veronika Vítková skončila 54. Nejrychlejší z českých biatlonistek, čtyřiadvacetiletá Barbora Tomešová, na vítězku ztrácela téměř šest minut, ale i tak zaznamenala svůj třetí nejlepší výsledek dosavadní kariéry. Přitom vyjížděla s vysokým startovním číslem, které mělo být kvůli dešti podle předpokladů spíše nevýhodou.

00:00 / 00:00

Biatlonistka Tomešová po 36. místě v Ruhpoldingu

,,Po nástřelu jsem měla před startem dost času, takže jsem se převlékla do suchého oblečení. Oproti Verče Vítkové, která startovala s číslem 2 a měl jen půl hodiny do startu, jsem tak měla malou výhodu. Jsem ale ráda, že už to mám za sebou," vysvětlovala v cíli Tomešová.

Světový pohár v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - individuální závod na 15 km: 1. Zajcevová (Rus.) 41:46,1 (0 tr. minut), 2. Henkelová (Něm.) -14,5 (0), 3. Ekholmová (Švéd.) -37,4 (0), 4. Valj Semerenková (Ukr.) -1:50,8 (1), 5. Dorinová (Fr.) -2:11,1 (1), 6. Slepcovová (Rus.) -2:24,5 (2), 7. Vita Semerenková (Ukr.) -2:29,8 (1), 8. Mäkäräinenová (Fin.) -2:32,9 (2), 9. Bergerová (Nor.) -3:08,5 (2), 10. Romanovová (Rus.) -3:26,2 (1), ...36. Tomešová -5:48,8 (3), 43. Vejnarová -6:41,2 (3), 54. Vítková (všechny ČR) -7:27,1 (4)
Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. Mäkäräinenová 459, 2. Ekholmová 429, 3. Brunetová (Fr.) 354, 4. Henkelová 346, 5. Zideková (Švéd.) 336, 6. Valj Semerenková 325, ...48. Tomešová 32, 59. Vejnarová 19, 66. Vítková 16

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít