Dinosaura Turné Kasaie skoky na lyžích stále baví

Možná jste ještě mladí a děsíte se toho, že vám někdy bude 40 let. Možná už je vám více a marně vzpomínáte na to, co jste ve čtyřiceti dělali. Skoky na lyžích to ale asi nebyly. To Japonec Noriaki Kasai v tomto sportu stále závodí ve Světovém poháru a chystá se i na kvalifikaci na závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Legenda skoků na lyžích Noriaki Kasai | Foto: Tomáš Kohout

Když Noriaki Kasai debutoval v roce 1989 na mistrovství světa, skoro třetina jeho dnešních soupeřů ještě ani nebyla na světě. Jak se Noriaki Kasai cítí, když ho hlasatel oznamuje jako nejstaršího borce?

"Pocity byly tak tak. První Světový pohár mám problém záda bolest. Ale teď jsou skoro spravená," ochotně ze sebe vylomil legrační angličtinou Noriaki Kasai.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Noriaki Kasaiem si zkoušel anglicky povídat Tomáš Kohout

To, že ho v 39,5 letech při zaměstnání skokana na lyžích bolí záda, není nic k divení. Ale prý pro něj není náročné soupeřit s mladíky. "Není to těžké. Já miluju Turné čtyř můstků, je to velká zábava, " pravil Noriaki Kasai.

Radost z toho, že Noriaki Kasai přijel na své 21. Turné, má i Jakub Janda.

"V Engelbergu jsem byl na startovce suverénně nejstarší, protože nepřijel ani Martin Schmidt, který je o pár měsíců starší než já. Slovinci mi to hned ukazovali. Tak jsem rád, že tady toto pravidlo splňovat nebudu," usmíval se Jakub Janda

Na adresu snad doopravdy nestárnoucího Japonce pak dodal: "Je pořád stejný, i vzhledově. Když se člověk podívá na youtube na jeho staré skoky, tak vidí, že věk se trochu podepisuje, ale mně připadá pořád stejný a pořád je hrozně v pohodě."

Kasai stále nemá zlato. Změní to v Soči?

A pořád ho skoky na lyžích stejně baví. Noriaki Kasai sice získal dva bronzy a jedno stříbro na mistrovství světa - všechno ve Val di Fiemme 2003 - ale ani jedno zlato. To by prý rád vybojoval za rok právě v Itálii nebo dokonce na olympiádě v Soči, kde by mu bylo 41 let.

"Udržím si svou nejlepší kondici, abych vyhrál. Chci vyhrát," říká odhodlaně Noriaki Kasai, kterého hlasatel s úctou už teď představuje jako dinosaura Turné.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme