Do druhého závodu Turné čtyř můstků v Ga-Pa se kvalifikovali všichni čtyři Češi

V dnešní kvalifikaci pro zítřejší druhý závod probíhajícího Turné čtyř můstku uspěli všichni čtyři čeští skokané. Z nich se nejlépe vedlo Romanu Koudelkovi, jenž obsadil sedmé místo. Kvalifikační klání ovládl Slovinec Peter Prevc, který skočil 139 metrů a na Nový rok se v KO duelu střetne s vedoucím mužem Turné Severinem Freundem, jenž kvalifikaci vynechal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovinec Peter Prevc ovládl dnešní kvalifikaci pro druhý díl Turné čtyř můstků | Zdroj: ČTK

Český skokan Roman Koudelka v kvalifikaci skočil 128 metrů a na základě dnešního výsledku v zítřejším souboji změří síly s Denisem Kornilovem z Ruska.

Díky výkonu 119,5 metru a 26. místu se v pátečním klání představí i Jan Matura, jenž bude vyzyvatelem Slovince Jurije Tepeše.

Lukáš Hlava sice skočil dále než Matura, ale doplatil na horší známky od rozhodčích a menší kompenzaci za vítr. Ani to ho ale mrzet nemuselo, protože skončil jen o tři místa za svým reprezentačním kolegou, takže bude mít zítra šanci bojovat o body. K tomu bude potřebovat lepší skok, než jaký předvede Ronan Lamy Chappuis nebo skončit mezi pěti nejlepšími šťastnými poraženými.

Chybět pak nebude ani veterán Jakub Janda, který začátkem ledna oslaví jubilejní desáté výročí od svého jediného celkového triumfu na Turné čtyř můstků. Soupeřem Jandy o postup do druhého kola bude Jochim Hauer.

Výsledky kvalifikace na závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu:
1. P. Prevc (Slovin.) 143,8 b. (139 m), 2. Kraft (Rak.) 134,6 (135,5), 3. Forfang (Nor.) 132,2 (133), ...7. Koudelka 124,8 (128), 26. Matura 108,2 (119,5), 29. Hlava 105,9 (120), 37. Janda (všichni ČR) 103,1 (116).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme