Do druhého závodu Turné v Ga-Pa postoupili všichni Češi

Na Nový rok budou ve druhém závodě Turnaje čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu startovat všichni čtyři čeští skokani na lyžích. Roman Koudelka měl účast jistou díky svému postavení v elitní desítce Světového poháru, Lukáš Hlava, Jan Matura a Jakub Janda postoupili do závodu z dnešní kvalifikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod SP ve skocích na lyžích, oficiální trénink v Harrachově, Roman Koudelka | Foto: ČTK

Koudelka přitom i tak předvedl z českého kvarteta nejlepší výkon, když skončil za skok 127,5 metru na šestnáctém místě a v prvním kole se utká se Slovincem Peterem Prevcem.

„Skok se mi trošku nepovedl. Je špatné počasí, zadrhl jsem v pohybu, šel moc na lyže a skok byl bez pocitu. Ale když udělám špatný skok a má takovéhle metry, tak spokojenost,“ řekl Radiožurnálu Koudelka.

Lukáš hlava skončil devatenáctý a v prvním kole narazí na Dmitrije Vassiljeva z Ruska. Čtyřiadvacátý Matura se utká s Němcem Michaelem Neumayerem. Jakub Janda postoupil z děleného osmatřicátého místa a čeká jej Daiki Ito z Japonska.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Kranjec (Slovin.) 141,2 b. (141,5 m), 2. Sklett (Nor.) 140,7 (138,5), 3. Morgenstern (Rak.) 136,8 (130,5), ...16. Koudelka 123,0 (127,5), 19. Hlava 120,8 (125), 24. Matura 116,2 (126,5), 38. Janda (všichni ČR) 111,6 (121,5).

Dvojice pro 1. kolo: Matura - Neumayer (Něm.), Hlava - Vassiljev (Rus.), Koudelka - Prevč (Slovin.), Janda - Ito (Jap.).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme