Do finále Turné 4 můstků se kvalifikovali všichni Češi. Koudelka letěl 133 metrů, Janda 130

Také v závěrečném závodě letošního Turné 4 můstků se představí kompletní čtveřice českých reprezentantů. Roman Koudelka a Jakub Janda skončili za dlouhé skoky v elitní desítce a zajistili si schůdné soupeře. V Bischofshofenu se představí také Jan Matura a Lukáš Hlava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka během závodu Turné čtyř můstků

Roman Koudelka můstek v Bischofshofenu nemá rád kvůli táhlému nájezdu, v kvalifikaci to ale nebylo vidět. Letem dlouhým 133 metrů skončil na pátém místě. Jeho soupeřem v zítřejším prvním kole bude domácí Clemens Aigner.

Jen o tři metry méně skočil velezkušený Jakub Janda a zařadil se na deváté místo. I on bude mít rakouského soupeře - Markuse Schiffnera.

S nepříjemným větrem do zad se výborně popral Jan Matura a 120 metrů dlouhý skok ho poslal na 30. místo a do duelu s Polákem Kamilem Stochem.

Nejtěžšího soupeře bude mít Lukáš Hlava, který z 38. místa narazí na čtyřnásobného olympijského vítěze Simona Ammanna.

Nejdelší skok kvalifikace předvedl Nor Kenneth Gangnes. 138,5 metru mu zajistilo finanční prémii za vítězství v kvalifikaci, ale také těžkého soupeře. Bude jím druhý muž průběžného pořadí Turné Severin Freund, který měl kvalifikaci jistou a nenastoupil.

Vedoucí muž minisérie Peter Prevc skončil druhý. V zítřejším závodě bude hájit téměř 20bodový náskok na Freunda a 40 bodů odstupu od Gangnese.

Dvojice pro 1. kolo: Matura - Stoch (Pol.), Hlava - Ammann (Švýc.), Janda - Schiffner (Rak.), Koudelka - Aigner (Rak.).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme