Do německého Oberhofu si český fanoušek cestu nenašel

Fanoušci českého biatlonu mají teď v úvodu ledna dobrou šanci vidět své oblíbence na vlastní oči. První dva díly Světového poháru v novém roce totiž hostí německá střediska Oberhof a Ruhpolding, vzdálená jen tři hodiny autem z Karlových Varů, respektive Českých Budějovic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Michal Šlesingr po stíhacím závodu Světového poháru v Oberhofu | Foto: Jan Suchan

Tento víkend se ale do Oberhofu čeští příznivci nevydali skoro žádní. Když se podíváme na tribuny, je tady spoustu lidí, vidíme kromě německých různé další vlajky, ale nevšimli jsme si ani jedné české.

„Čeští fanoušci ukázali sílu v Novém Městě na Moravě, kam to mají dostupný. Na druhou stranu bych se divil, kdyby někdo přijel, protože Oberhof je známý tím typickým počasím.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do německého Oberhofu si český fanoušek cestu nenašel

Ale nejsou to jen vlajky, které jsme s trenérem českého národního týmu Ondřejem Rybářem nezahlédli. Mezi fanoušky jsme ani nezaslechli češtinu. A to ani v autobusu vezoucím návštěvníky z areálu zpátky na parkoviště.

„Jsem trošku překvapenej,“ říká Ondřej Moravec, podle kterého alespoň hrstka krajanů mezi více než dvaceti tisíci fanoušky pravděpodobně byla.

„Viděli jsme nějaký auta, ale nevím, co to bylo, nějaká půjčovna. Říkali jsme si, jestli tady někdo nebude. Nevím, třeba do Hochfilzenu lidi jezdí, ale tady je problém s ubytováním. Když tady chce člověk přespat, tak je to hrozně těžký a to asi lidi trochu odradí.“

Soukalová ‚masák‘ nemusí, Moravec a Vítková se na něj těší

Číst článek

Atmosféru tak vytvářejí v Oberhofu zákonitě hlavně domácí Němci, ale s nimi také Norové, Rakušané, Rusové nebo pár Slovinců. Ondřej Rybář má další důvod, proč ne i Češi.

„U nás začal být biatlon populární poslední dva roky. To, co tady vidíte, to jsou většinou fankluby, který fungují už delší dobu. Je výjimečný, když přijede individuálně fanoušek. Většinou jede autobus nebo parta, která se tady baví, protože je tady doprovodný program. Navíc je to i finančně náročný a čeští fanoušci, když se dají dohromady, tak přijedou spíš do toho Hochfilzenu, kam to mají blíž,“ prorokuje trenér Ondřej Rybář s tím, že lepší to bude už hned příští týden v Ruhpoldingu.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme