Do Nového Města dorazilo přes 100 tisíc fanoušků. Organizátoři uvažují i o MS

Biatlon v Novém Městě na Moravě opět nezklamal. Podobně jako mistrovství světa i Světový pohár zvládli organizátoři bez vážnějších problémů, českým reprezentantům se dařilo a během tří dnů dorazilo na závody přes sto tisíc fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na biatlonovém SP v Novém Městě měli jasnou převahu domácí fanoušci | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Stačilo, aby se český závodník objevil na střelnici a Vysočina Arena bouřila. S domácími reprezentanty diváci nadšeně slavili každou přesnou ránu na střelnici. „Každý den tady byli diváci úžasní,“ chválil Michal Šlesingr, kterému ve sprintu chybělo jen 7 desetin sekundy ke stupňům vítězů.

„Atmosféra je perfektní. Jsme rádi, že jsme přijeli a užíváme si to, jak to jde,“ nešetřil superlativy jeden z fanoušků na nacpané tribuně. „Člověk s tím musí počítat, když sem jede, ale dá se to vydržet. Organizačně je to tu fakt dobře zvládnuté,“ přidal se další.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféra závodů SP v Novém Městě nadchla i reportéra ČRo Jana Suchana

„Určitě se najdou lidé, kteří budou nadávat, že blbě viděli a dlouho čekali na záchod, ale bohužel obsáhnout tak obrovskou masu v tak krátkém časovém úseku nejde jinak,“ omlouvá se šéf organizačního výboru Jiří Hamza.

„Říkám to i ve vinařství: Když přijde prudič, víno mu nechutná už dopředu a tady je to stejné. Snažíme se udělat maximum, ale je jasné, že někteří nemůžou být na 100 procent spokojeni,“ našel srovnání hlavní organizátor SP.

Fanoušci ale předsedovi organizačního výboru při zakončení bouřlivě aplaudovali a zahraniční funkcionáři ho uznale poplácávali po zádech. Vysočina Arena tak má naději na pravidelné pořádání významných biatlonových akcí.

„Podle jednání, které vedeme, je téměř stoprocentní šance, že tu v dalším olympijském cyklu budeme minimálně třikrát za čtyři roky,“ předpovídá.

Bouřlivá kulisa pomohla i ke druhému místu ve smíšené štafetě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

A jednou z oněch zastávek v letech 2018-2022 by klidně mohlo být další mistrovství světa. „Strašně se zvedly šance, že bychom třeba v roce 2021 to mistrovství mohli mít.“

Jiří Hamza i další organizátoři ale budou mít velký problém: Pořádání Světového poháru stojí zhruba 50 milionů korun, mistrovství světa čtyřnásobek. „Nevím, jestli je síla české ekonomika taková, že toho budeme schopní. Mít tu závody a nemít na ně prachy je trošku falešná iluze.“

„Všichni se nám snaží vyjít vstříc a pomáhat, ale musíme se konat ekonomicky rozumě,“ dodává Jiří Hamza. Jisté je zatím jen to, že se nejlepší biatlonisté planety vrátí na Vysočinu na Světový pohár v prosinci 2016.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme