Do Nového Města na Moravě se sjela biatlonová elita

Elita světového biatlonu je poprvé v Česku. Už zítra začnou v Novém Městě na Moravě závody Světového poháru, které potrvají až do neděle. Česká republika už několikrát hostila biatlonové závody menšího významu, Světový pohár ale organizuje v novodobé éře vůbec poprvé. A získat jeho pořadatelství vůbec nebylo jednoduché.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světový pohár v biatlonu, Oberhof | Foto: IBU/Eberhard Thonfeld

„Byl to zápas zhruba šesti let, možná víc. Na začátku jsme hlavně museli přesvědčit, že jsme schopni závody pořadatelsky zvládnout, že je tady na to dostatečná kvalita. Začali jsme menšími závody, pak přišly kongresové boje, nebo-li kandidatury,“ popisuje ředitel soutěže Vlastimil Jakeš.

„V roce 2006 jsme těsně neuspěli, zkoušeli jsme to znovu v roce 2008, kdy jsme vybojovali pořadatelství mistrovství světa. Na základě toho jsme pak automaticky získali Světový pohár.“

Světový pohár je pro Nové Město generálkou na mistrovství světa, které se bude konat v příštím roce. Většina věcí už je připravena, některé ale ještě bude potřeba doladit.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Světovém poháru biatlonistů mluvila s ředitelem závodu Vlastimilem Jakešem moderátorka Lucie Výborná

„Stadion a tratě už jsou připraveny na sto procent. Technické zázemí se ještě bude stavět, přibudou nějaké tunely, aby se zlepšila logistika. Ale zhruba z osmdesáti procent je hotovo. Krom nové budou a nějakých tunelů už by neměly být velké změny,“ říká Jakeš.

Závody začínají zítra a stejně jako ve čtvrtek nebo pátek startují kolem druhé hodiny odpolední. Pořadatelé tak mají trochu obavu z nízké návštěvnosti závodu v těchto všedních dnech.

„Není to pro nás moc výhodné, ale ovlivnit to moc nemůžeme, je o otázka televizních kontraktů i marketingových smluv,“ krčí rameny ředitel soutěže.

„Možná až pro to mistrovství světa si budeme moct diktovat, protože jsme dělali kompletně nové osvětlení stadionu i tratí, takže se bude moct jet i večer. Obavy z termínů ve středu a čtvrtek trochu máme, uvidíme. Přeci jen je to Světový pohár, tak věříme, že si sem lidé cestu najdou a vytvoříme alespoň vizuální kulisu,“ věří Vlastimil Jakeš.

Lucie Výborná, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme