Dobýt zpět ztracené pozice, o to se dnes pokusí čeští slalomáři v Levi

Kdybyste si na ně chtěli vsadit u renomovaných sázkových kanceláří, v základní nabídce byste kurzy na jejich vítězství nenašli. Čeští slalomáři Kryštof Krýzl a Filip Trejbal se ale před dnešní premiérou v olympijské sezóně jako outsideři necítí. Ve finském Levi si pochvalují nebývale pevné zdraví a vědí, že už v dnešním závodě mohou pomoci českému lyžování na pozice, které ve Světovém poháru vyklidilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Trejbal vyrovnal svůj nejlepší výsledek na MS | Foto: Jan Kaliba

V Laponsku mnoho kopců nenajdete, ale jeden má úpatí přímo v centru střediska Levi, takže z hotelu na tréninkový svah to mají lyžaři, co by vázáním dohodil. U spodní stanice vleku je to při tréninku hotový Babylón a nepřeslechnete ani češtinu.

"Když vezmu poslední tři roky, tak je můj stav teď luxusní. Jakmile člověka něco bolí, tak i kdyby se postavil na hlavu, tak výsledky dobré nebudou. Kolena a záda ale teď drží," říká v posledních letech stagnující juniorský mistr světa Filip Trejbal, který své potíže radikálně vyřešil jarní operací.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvojice mohykánů se dnes při slalomu v Levi pokusí vydobýt dříve nabyté pozice zpět

Kryštof Krýzl je po celý týden v Levi jeho nerozlučným dvojčetem, zdraví mu slouží už od loňské sezóny, teď mu má pomoci i zlepšená fyzička a také přibývající zkušenosti. Dnes ho čeká jubilejní stý závod ve Světovém poháru.

"Pár let ve svěťáku už mám za sebou, tak snad ty zkušenosti zužitkuju," přeje si Kryštof Krýzl.

A zužitkovat by je mohl třeba k tomu, aby Češi získali ve startovní listině místo pro třetího závodníka a při dalším slalomu Světového poháru už se mohl připojit i Ondřej Bank. K tomu ale v dnešním závodě může pomoci jedině Trejbal, pokud se mu podaří skončit v bodované třicítce.

"Určitý tlak tady asi je. Několik let jsme místa ve svěťáku měli jistá a ani jsme nezamýšleli, že by tomu mohlo být jinak. Doufám, že když jsme teď všichni v pořádku, tak se to vrátí tam, kde to bylo," vyhlíží Trejbal lepší zítřky uzdraveného českého týmu.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme