Domácí medaile pro Davidovou. Česká biatlonistka byla na úvod ME juniorů v Novém Městě třetí

Biatlonistka Markéta Davidová získala bronzovou medaili na juniorském mistrovství Evropy, když na úvod šampionátu v Novém Městě na Moravě skončila třetí v individuálním závodě na 12,5 kilometru. Davidová sice na úvodních dvou položkách třikrát chybovala, ale ve zbývajícím průběhu závodu už neminula ani jeden terč a zásluhou rychlého běhu si zajistila pódiové umístění. V závodě mužů na 15 kilometrů obsadil pátou pozici Milan Žemlička.

Markéta Davidová

Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Markéta Davidová nezačala individuální závod příliš dobře, když na první položce udělala jednu chybu a na té druhé netrefila terč dokonce dvakrát, což znamenalo, že se po první polovině závodu držela daleko za medailovými pozicemi.

Ve druhé části závodu však česká reprezentantka nechybovala a díky nejrychlejšímu běhu si nakonec zajistila třetí pozici, když na vítěznou Němku Weidelovou ztratila 38 sekund.

Na medaili mohla dlouho pomýšlet i Simona Maříková, která na střelnici minula jenom jednou a ještě po čtvrté položce se držela před Davidovou. Maříková však v závěru ztratila a nakonec obsadila pátou příčku.

V odpoledním závodě můžu na 15 kilometrů se z českých reprezentantů nejlépe dařilo Milanovi Žemličkovi, jenž na střelnici udělal jednu minelu a dojel si pro pátou pozici se ztrátou 2:24 minuty na vítězného Malinovskijho z Ruska.

ME juniorů v biatlonu v Novém Městě na Moravě (Žďársko):
Vytrvalostní závod:
Juniorky (12,5 km): 1. Weidelová (Něm.) 42:00,3 (0 trest. minut), 2. Begueová (Fr.) -10,7 (1), 3. Davidová -38,0 (3), ...5. Maříková (ČR) -55,0 (1), 42. Jurčová -4:58,9 (2), 60. Tkadlecová -7:37,2 (6), 72. Luxemburgová (všechny ČR) -8:58,7 (4).

Junioři (15 km): 1. Malinovskij 39:56,3 (0 trest. minut), 2. Strelcov (oba Rus.) -1:46,6 (2), 3. Smolskij (Běl.) -2:05,6 (1), ...5. Žemlička -2:24,8 (1), 25. Šantora -4:27,7 (3), 30. Procházka -2:06,5 (4), 41. Štulík -6:32,3 (1), 64, Švrtecký (všichni ČR) -8:24,8 (7).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít