Domácí šampionát byl pro biatlonisty úspěšný i s jednou medailí

Biatlonové mistrovství světa skončilo pro české reprezentanty ziskem jedné medaile. Po výsledcích v této sezoně Světového poháru čekali možná někteří fanoušci v Novém Městě na Moravě víc. Ale je to opravdu málo?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon, mistrovství světa, Nové Město na Moravě | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Smíšená štafeta zařídila českému biatlonu snový úvod šampionátu. Ale sami bronzoví medailisté to nebrali tak, že musí rázem sbírat jeden cenný kov za druhým. Však také Veronika Vítková řekla: "My jsme si tu už splnili, medaili máme a o to můžeme být klidnější."

A i šéftrenér české biatlonové reprezentace Ondřej Rybář považuje jednu medaili z domácího mistrovství za úspěch: "Když se podíváme, kolik národů má medaili a my jsme mezi nimi, tak jsme s medailí spokojení. Jsou tu i silné národy, které vyšly bez medaile. Spousta diváků medaili očekávala, navíc jsou tu i dvě čtvrtá místa."

Přehrát

00:00 / 00:00

Bilanci na domácím MS shrnuje Jan Suchan

Pod oběma čtvrtými místy v individuálních kláních byl podepsaný Ondřej Moravec. V dnešním závodě s hromadným startem ho od medaile dělily tři sekundy, v závodě vytrvalostním mu jedna nepřesná rána navíc vzala dokonce zlato. "Určitě mě to mrzí, ale bohužel to na střelnici nebylo ono. Ale jsem spokojený, medaili už odtud mám, i když v individuálním závodě by to bylo lepší."

Také české ženy předvedly výkony odpovídající jejich postavení v elitní patnáctce Světového poháru. Gabriela Soukalová i Veronika Vítková se ve všech čtyřech individuálních závodech dostaly do dvacátého místa výsledkových listin. Jen Jaroslav Soukup s Michalem Šlesingrem na nejlepší nestačili. Ale oba z víceméně objektivních příčin.

Soukupa srazilo vážné zranění z letní přípravy, Šlesingra zase nemoc těsně před mistrovstvím i v jeho průběhu. "Je to pro mě v tomhle smyslu dost velké zklamání. domácí šampionát je něco jiného, chtěl jsem podávat úplně jiné výsledky. Odpovídaly tomu moje běžecké časy, a myslel jsem, že tu budu v dobré formě. Bohužel, něco tomu chtělo jinak,"říká Michal Šlesingr.

Bronzová biatlonová čtveřice Moravec, Vítková, Soukup a Soukalová při oficiálním focení | Foto: Klára Hausmannová

Další velkou akcí bude pro biatlonisty příští rok olympiáda v Soči, na které se poprvé představí i smíšená štafeta. Prezident českého svazu Václav Fiřtík si přeje alespoň jednu medaili. "Máme nějaké sny, ale pokud si někdo dává takové cíle, tak ho to jen svazuje," míní trenér Ondřej Rybář.

"V posledním závodě jste to viděli, byli jsme tak blízko medaili, Ondra bojoval, skvělý výkon, ale někdy to na medaili stačí a jindy ne. Budeme doufat, že nám štěstí bude trochu více přát," vyhlíží Soči na závěr domácího mistrovství světa šéftrenér českých biatlonistů Ondřej Rybář.

Biatlon - grafický profil sportovní disciplíny | Foto: ČTK

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme