Drama v Anterselvě: Koukalovou ve finiši přespurtovaly Horchlerová s Dahlmeierovou

Česká biatlonistka Gabriela Koukalová bere z vytrvalostního závodu Světového poháru na 12,5 kilometru v italské Anterselvě bronz. Závod ovládla Němka Nadine Horchlerová, která startovala s číslem 30, před svou krajankou a vedoucí závodnicí Světového poháru Laurou Dahlmeierovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Koukalová na "motokrosové" trati v Hochfilzenu letos nezávodí | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Gabriela Koukalová do vytrvalostního závodu odstartovala s číslem 2 v tempu. Po první střelbě si mohla vytvořit náskok na chybující Němku Dahlmeierovou a Finku Mäkäräinenovou, jenže poslední terč minula.

Přední příčky se Koukalové vzdálily, zatímco Eva Puskarčíková opouštěla úvodní ležku na třetí příčce. Ale i ona – stejně jako Koukalová – mířila na druhé položce jednou mimo a klesla na desátou pozici.

Koukalová si pak čistou střelbou na stojce výrazně pomohla a vyšplhala do popředí. To už byla v čele vedoucí závodnice Světového poháru Laura Dahlmeierová, která měla čtyři kilometry před cílem více než dvacetivteřinový náskok.

Zdálo se, že nejvýraznější zápletku přinesla čtvrtá střelba. Osamocená Dahlmeierová dvakrát zkazila a vedení se ujala Koukalová s náskokem čtyř sekund na Nadine Horchlerovou, která závod odstřílela načisto.

Jenže hlavní drama se odehrálo na posledních desítkách metrů – třicetiletá Horchlerová se dostala před Koukalovou a poprvé v životě v SP vyhrála, českou závodnici navíc před vjezdem do cílové rovinky předjela i nevyčerpatelná Dahlmeierová a odsunula ji na konečné třetí místo.

Eva Puskarčíková dojela se třemi chybami jedenáctá, Veronika Vítková minula dva terče a skončila čtrnáctá.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme