Družstvo sdruženářů získalo na juniorském MS bronz

Sdruženáři Ondřej Pažout, David Zemek, Jan Vytrval a Lukáš Daněk vybojovali na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování bronz v závodě družstev a získali v Park City pro českou výpravu druhý cenný kov. O první se postaral skokan na lyžích Viktor Polášek, který ve středu získal titul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sdruženář Ondřej Pažout je třetím českým medailistou na zimní olympiádě mládeže v Lillehammeru | Foto: olympic.cz

Český tým dnes po skokanské části figuroval na pátém místě, v běhu na 4 × 5 kilometrů se ale dokázal posunout na stupně vítězů. Za vítěznými Rakušany nakonec Češi zaostali o 15,3 sekundy, od stříbrné Francie je dělilo necelých šest sekund.

Češi tak v Utahu potvrdili výbornou formu. Daněk měl blízko k medaili i v úvodním individuálním závodě, v němž skončil o pět sekund čtvrtý. Pažout šampionát zahájil šestým místem, Vytrval byl dvanáctý.

Vloni se juniorským mistrem světa v klasickém lyžování stal sdruženář Tomáš Portyk. Z běžců na lyžích do 23 let se ve čtvrtek v Park City nejlépe dařilo Petru Knopovi, který doběhl patnáctý v závodě na 15 km volnou technikou.

„Cílem bylo umístit se do desítky, ale to se nepovedlo. Trať byla těžká, rozjel jsem to rozvážněji a zkoušel to stupňovat,“ uvedl pro svazový web Knop, jenž zároveň děkoval servisu. V kategorii žen skončila v závodě na 10 km volně Petra Hynčicová na 17. a Anna Sixtová 18. místě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme