Dvě chyby Vítkovou nezastavily, vyhrála biatlonový sprint v Oberhofu

Biatlonistka Veronika Vítková poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru. Po úspěšném finiši ženské štafety vyhrála také individuální sprint na 7,5 kilometru. V první desítce se umístila také Gabriela Soukalová.

Veronika Vítková má velký důvod k úsměvu, právě vyhrála první závod SP v kariéře | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Šestadvacetiletá Veronika Vítková vyhrála závod Světového poháru poprvé v kariéře, doposud byla třikrát druhá, naposledy na začátku této sezony v Östersundu.

Výborný výsledek nepokazily ani dvě chyby na střelnici, na každé položce jedna, díky druhému nejrychlejšímu běhu ze všech na trati překonala Italky Wiererovou a Gontierovou, které ji doplnily na stupních vítězů.

Na vítězství jsem čekala 2 roky, září Vítková. Těžká trať v Oberhofu jí svědčí

V cíli měla Vítková náskok téměř devíti sekund, na začátku posledního kola přitom 14 vteřin ztrácela, potvrdila tak výbornou běžeckou formu, kterou ukázala už ve středu při vítězném doběhu ženské štafety.

Skvělý závod zajela také Gabriela Soukalová. Ani ona se nevyhnula chybám na střelnici a stejně jako Vítková musela dvakrát na trestný okruh, ve zbytku závodu ale na svou reprezentační kolegyni ztratila pouze 25 sekund, což stačilo na šesté místo.

Dalším Češkám se na střelnici nedařilo ještě víc. Barbora Tomešová s Evou Puskarčíkovou chybovaly pětkrát a umísily se v šesté desítce, Jitka Landová z deseti střel netrefila sedm a skončila v závěru startovního pole.

V průběžném hodnocení Světového poháru se Veronika Vítková posunula z devátého na šesté místo, Gabriela Soukalová je třináctá. Biatlonitky v Oberhofu čeká ještě jeden závod – v neděli je na programu 12 a půl kilometru dlouhý závod s hromadným startem.

Veronika Vítková (nahoře vpravo) a Gabriela Soukalová na ramenou svých kolegů v Oberhofu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Vítková (ČR) 22:40,0 (2 tr. okruhy), 2. Wiererová -8,8 (1), 3. Gontierová (obě It.) -19,1 (0), 4. Preussová (Něm.) -22,5 (1), 5. Laukkanenová (Fin.) -23,9 (2), 6. Soukalová (ČR) -24,8 (2), 7. Hinzová (Něm.) -30,9 (1), 8. Oberhoferová (It.) -34,5 (2), 9. Skardinová (Běl.) -38,7 (1), 10. Burdygová (Ukr,) -39,5 (0), ...53. Tomešová -2:50,2 (5), 57. Puskarčíková -3:04,7 (5), 90. Landová (všechny ČR) -5:04,9 (7).
Průběžné pořadí SP (po 9 z 25 závodů): 1. Mäkäräinenová (Fin.) 443 b., 2. Wiererová 334, 3. Valj Semerenková (Ukr.) 330, 4. Domračevová (Běl.) 326, 5. Oberhoferová 296, 6. Vítková 291, ...13. Soukalová 227, 37. Puskarčíková 68, 40. Landová 64.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít