Dvě zlata? Spokojenost, září trenér Novák. Na 'masák' musí změnit taktiku

České rychlobruslařky získaly na mistrovství světa v Heerenveenu tři medaile. Dva nejcennější kovy brala Martina Sáblíková, bronz si na krk pověsila Karolína Erbanová. V závodě s hromadným startem se ale česká kombinéza do boje o medaile nedostala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem při tréninku v Heerenveenu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem absolutně spokojený. Chvíli jsem i zvažoval, jestli jednu disciplínu nevypustit, protože jsem věřil, že Martina na ‚patnáctce‘ může jet dobře. Ukázalo se, že patnáctistovka a hned potom mass start je trošku moc,“ hodnotil závěr šampionátu trenér Petr Novák.

Pokud hovořil o vypuštění jednoho ze závodů, na mysli měl ten s hromadným startem. „Ale i v tom Martina ukazuje, že může bojovat o medaile, akorát musíme změnit taktiku. Myslím, že s nimi může finišovat,“ věří trenér nejúspěšnější české rychlobruslařky.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrem Novákem i Martinou Sáblíkovou hodnotil poslední den rychlobruslařského MS reportrér ČRo Pavel Petr

Martina Sáblíková ovšem zanechala v Heerenveenu velmi dobrý dojem. Ovládla tří a pětikilometrovou trať a už druhý den šampionátu měla splněno. Jenže trojnásobná olympijská vítězka chtěla uspět i v závěrečné disciplíně šampionátu.

„Ani jsem nebodovala. Nemělo to cenu, protože jestli jsem chtěla zkusit odjet, nemohla jsem se hned po patnáctistovce vyšťavit hned. Pak už jsem dojížděla jen tak,“ vysvětluje Martina Sáblíková.

„Taktika je vždy stejná: Rozdají si to v posledních kolech a nenechají nás ujet. Kanaďanka má k sobě druhou, Nizozemky jezdí spolu, Japonky a Korejky si to taky hlídají a rozdávají si to v posledním kole,“ zalitovala rychlobruslařka, které pokus o únik během závodu s hromadným startem nevyšel.

V Heerenveenu ale potvrdila, že na dlouhých tratích dominuje. Příslušnost ke světové sprinterské špičce potvrdila navíc bronzem na kilometru Karolína Erbanová a poslední slovo jistě neřekla ani osmnáctiletá Nikola Zdráhalová. V závodě s hromadným stratem byla jedenáctá.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme