EP handicapovaných lyžařů ve Špindlerově Mlýně má špičkovou účast i skvělou organizaci

Účast špičkových závodníků i výborná organizace zdobí premiéru Evropského poháru handicapovaných lyžařů ve Špindlerově Mlýně. Namísto tří závodů se ale i tak jel včera pouze superobří slalom. Jedné věci totiž organizátoři poručit nedokážou – počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Špindlerově Mlýně se jede EP handicapovaných lyžařů | Foto: David Kubíček

V areálu Svatý Petr od čtvrtečního rána mrholilo a foukal vítr, takže hned start prvního závodu musel být o více než hodinu odložen. Na ten druhý se už nedostalo vůbec, déšť sice ustal, ale připlížila se hustá mlha. V takových podmínkách se jet opravdu nedalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tereza Jelínková o EP handicapovaných lyžařů

„V rychlostních disciplínách jako je super G nebo sjezd, je to nebezpečné. Dosahujeme rychlosti mezi šedesáti a sto kilometry v hodině - a překonat v této rychlosti některé nerovnosti může být nepříjemné a nebezpečné," říká český reprezentant Miroslav Šperk, který jediný včerejší závod vyhrál.

Slalom pro superkombinaci by se měl jet stejně jako dvě kola slalomu speciál dnes. Pokud se ovšem svatý Petr, patron počasí, neurazí, že se závody přestěhovaly z areálu nesoucí jeho jméno do areálu Stoh, a nesešle na pořadatele, závodníky a konečně i zástupce médií podobný nečas jako včera.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme