Erbanová se může na MS těšit na podporu Sáblíkové z hlediště

S Martinou Sáblíkovou pouze v hledišti pokračuje světový šampionát rychlobruslařů na jednotlivých tratích v nizozemském Heerenveenu. Vítězka závodu na tři kilometry se totiž rozhodla vynechat dnešní patnáctistovku a soustředí se na sobotních pět tisíc metrů. V klidu ale dvojnásobná olympijská šampionka rozhodně nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková, Petr Novák, Karolína Erbanová | Foto: Klára Stejskalová

Na startu se totiž objeví devatenáctiletá Karolína Erbanová. Jak moc jí bude držet palce?

„Samozřejmě hodně, protože Kája tam se mnou byla taky, povzbuzovala mě, já zase budu povzbuzovat ji, jsme týmové kolegyně. Nervozita je tam v obou případech, když stojím na startu já nebo ona.“

Kdy ona zmíněná nervozita bývá větší? V případě, že člověk sám startuje, nebo u závodu toho druhého?

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková trať 1500 metrů sice nepojede, bude ale v hledišti povzbuzovat týmovou kolegyni Karolínu Erbanovou

„Jak kdy, většinou jsem nervózní víc při svém startu. Ale třeba v Calgary na letošním mistrovství světa jsem byla strašně nervózní, když byla na startu Kája,“ přiznala Martina Sáblíková.

Pro Karolínu Erbanovou představoval vrchol letošní sezony nedávný juniorský světový šampionát ve víceboji, kde potvrdila pověst nejlepší sprinterky své věkové kategorie.

„Připravovala jsem se na vrchol sezony, i co se týče tady toho závodu, takže to nebylo jenom Japonsko. To byl důležitý bod, bylo by dobré, kdybych to mohla zakončit nějak pěkně. Mám na to tři pokusy, tak doufám, že ty závody vyjdou,“ říká rodačka z Vrchlabí.

V Heerenveenu se představí i na kilometru a závěrečný den ve své parádní disciplíně - pětistovce. Nikdy ale neprozradí konkrétní cíl pro daný závod. Výjimky nedělá. Co by si alespoň přála?

„Nějaký kvalitní čás. Umístění nevím, jsou tu jen tři ze země, takže se to posune, hlavně z těch silnějších zemí jedna ubude. Uvidíme. Všichni jsou dobře připravení, sezona byla co se týče výsledků silná, soupeřky předváděly dobré výkony,“ je přesvědčena Karolína Erbanová.

Největší favoritkou patnáctistovky je bezesporu domácí hvězda Ireen Wüstová. Dnešní program ovšem v 15 hodin zahájí muži, je před nimi závod na tisíc metrů. O všem podstatném ve vysílání Radiožurnálu pochopitelně uslyšíte.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme