Erbanová završila povedený víkend v Berlíně. Na kilometru skončila třetí

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila třetí místo v závodě na 1000 metrů na Světovém poháru v Berlíně. Vyhrála Američanka Heather Bergsmaová. Druhá byla o pět setin před Češkou Nizozemka Leenstraová.

Karolína Erbanová skončila potřetí v posledních dnech na stupních vítězů

Karolína Erbanová skončila potřetí v posledních dnech na stupních vítězů | Zdroj: Reuters

„Jsem spokojená, je to nejrychlejší čas sezony. Trochu mě mrzí posledních 200 metrů, ale to je moje slabina, která se postupem času díky bohu zmenšuje,“ okomentovala svůj výkon Karolína Erbanová.

Po dvou druhých místech v závodech na 500 metrů dnes Karolína Erbanová skončila třetí na kilometrové trati. V osmé rozjížďce porazila Japonku Kamiyaovou a vedla. V předposlední rozjížďce se před ní o pět setin dostala Nizozemka Marrit Leenstraová.

Z vítězství se radovala Američanka Heather Bergsmaová suverénní jízdou v posledním páru, Erbanová za ní zaostala o 42 setin sekundy.

Čtyřiadvacetiletá Erbanová i dnes potvrdila, že má slibnou formu. Oproti pátečnímu startu si vylepšila čas, kilometrovou vzdálenost absolvovala za 1:15,50 a byla poslední závodnicí, která se dostala pod hranici minuty a 16 sekund.

V Berlíně zažila nejlepší výsledky v závodech SP v kariéře. Po dvou stříbrech na pětistovce získala třetí cenný kov. „Moc se na ně nekoukám, soustředím se na časy, abychom věděli, jak nastavit trénink a posunout se dál,“ říká i s výhledem na blížící se mistrovství světa.

„Byly to 4 stabilní závody, což u mě poslední měsíce tak nebývalo. Jednou jsem jela dobře, pak to zas spadlo, takže jsem ráda, že jsem schopná podat každý závod slušný výkon. Je to stabilní, z toho se můžu odpíchnout dál,“ potěšilo Erbanovou.

Členka nizozemského týmu AfterPay, která úvodní dva závody SP vynechala, se v disciplíně posunula již na sedmé místo průběžného pořadí. Zároveň se bez problémů kvalifikovala na mistrovství světa ve sprintu, které se uskuteční na konci února v Calgary.

V divizi B na trati 3000 metrů se představily Nikola Zdráhalová a Eliška Dřímalová. Úspěšnější byla Zdráhalová, která skončila jedenáctá a získala čtyři body do SP. Po 16. hodině se v elitní skupině v Berlíně představí Martina Sáblíková, která bude usilovat o jedenáctý triumf v seriálu v řadě.

Závody SP v rychlobruslení v Berlíně:
Muži:
500 m: 1. Murašov (Rus.) 34,81, 2. R. Mulder 34,87, 3. Verbij (oba Niz.) 34,98.
Průběžné pořadí (po 8 závodech): 1. Murašov 445, 2. Kuližnikov (Rus.) 425, 3. Ihle (Něm.) 308.

15:20 1000 m.

Ženy:
1000 m: 1. Bergsmaová (USA) 1:15,08, 2. Leenstraová (Niz.) 1:15,45, 3. Erbanová (ČR) 1:15,50.
Průběžné pořadí (po 6 závodech): 1. Bergsmaová 500, 2. Leenstraová 406, 3. Takagiová (Jap.) 386, ...7. Erbanová 158, 33. Sáblíková 28, 54. Zdráhalová (obě ČR) 3.

ČTK, Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít