Ester Ledecká bodovala v lyžařském SP 24. místem. Postavili ji vedle Vonnové

Mistryně světa ve snowboardingu Ester Ledecká se dnes poprvé objevila na startu lyžařského Světového poháru a hned bere body za 24. místo ve sjezdu v německém Garmisch-Partenkirchenu. Užívá si první body i pozornost médií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká během sjezdu v Ga-Pa | Zdroj: Reuters

Jak se to dělá - zout si snowboardové boty, vtrhnout mezi lyžařky a hned napoprvé bodovat ve Světovém poháru, což jiným trvá měsíce nebo i roky?

Vůbec nevím, jak se to dělá. Mám skvělý tým, který mě podpořil. Jsou tu se mnou Tomáš Bank, trenér Petr Kouřil. Přijeli i maminka s Jankem. Je tu se mnou skvělý fyzioterapeut. Takže je to pomocí tohohle týmu.

Jaká pro vás byla první jízda při Světovém poháru? Hned v Ga-Pa, kde je sjezd pro ženy hodně těžký.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecká získala své první body v lyžařském Světovém Poháru, její reakci získal reportér ČRo Jan Kaliba

V životě bych neřekla, že se mi podaří začít svěťák zrovna sjezdem a zrovna na tomhle kopci. Vždycky jsem o něm slyšela, že je jeden z nejtěžších. Nebála jsem se, ale měla respekt. Docela jsem si to užila.

Lindsey Vonnová vyhrála s náskokem vteřiny a půl. To je svět sám pro sebe. Ale zdá se, že zbytek startovního pole máte na dohled. Cítite to tak?

Rozhodně to tak necítím. Všechny svěťáky, co mám v plánu, jsou především zkušenost. I dnes jsme to tak brali. Mým úkolem dnes bylo dojet a užít si to. Byla jsem ráda, že jsem splnila úkol.

Další lyžařské body pro Ledeckou. V super-G dojela 25.

Číst článek

I Tomáš Bank říkal, že jste měla rezervy, to musí být povzbuzující. Nemotivuje vás dnešní úspěch vrhnout se víc na lyžování a rozčeřit přední pozice i v tomhle sportu?

Pořád to mám půl na půl. Vzhledem k tomu, že nejsem tak dobrá lyžařka, abych si to dokázala financovat, tak musím snowboardovat. Ale i to mě baví. Na snowboardu pojedu celý rozvrh SP, doufám, že si vydělám nějaké peníze a ke konci sezony budu moct víc lyžovat.

Ale to už nebudou Světové poháry, tak budu jezdit po všech možných závodech, co to půjde.

Prý vás teď naplno objevili lyžařští fanoušci a novináři světových médií a jsou úplně konsternovaní, že ta slečna, která vítězí ve snowboardovém SP, a ta, která si přijela pro lyžařské body do Ga-Pa, je tatáž Ester Ledecká. Jak se to projevuje a jak si to užíváte?

Snažili jsme se utajit, že tady pojedu. Bylo to spíš o zkušenosti, takže jsem to ani nepouštěli ven. Ale během tréninku se to dozvěděla spousta novinářů. Ještě před závodem za mnou přijela Švýcarská televize a další noviny se mnou dělaly rozhovor.

I teď po závodě si mě vzali k pultíku, jak vždy vyslýchají Lindsey Vonnovou. Stála jsem tam vedle ní, vzali si mě ze dvou televizí a byli z toho paf. Bylo to hrozně zvláštní, byl to úplně jiný zážitek.

 

Premiéra SP sjezd - 24. místo

Zveřejnil(a) Ester Ledecká dne 6. únor 2016

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme