Ester Ledecká na MS druhé zlato nezíská, v obřím slalomu skončila pátá

Česká snowboardistka Ester Ledecká nezíská druhou medaili na mistrovství světa v rakouském Lachtalu. Ve čtvrtfinále obřího slalomu proti Zoggové ze Švýcarska upadla a tím její šance na postup zhasly. Ledecká, která vyhrála kvalifikaci, tak skončila na 5. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká v 19 letech získala první titul mistryně světa mezi seniorkami | Zdroj: ČTK

Ester Ledecká nastoupila do finálových jízd jako vítězka kvalifikace s číslem jedna a jistotou, že bude mít před každou jízdu právo výběru tratě.

V osmifinále nastoupila česká snowboardistka proti šestnácté z kvalifikace Anke Karstensové z Německa. O vítězce se rozhodlo v první polovině trati, kde Karstensová upadla.

Špička je vyrovnaná, za 5. místo jsem ráda, říká Ledecká. Těší se na hymnu

Číst článek

Ledecké pak stačilo jízdu bezpečně dokončit, což česká závodnice bez problémů udělala a postoupila do čtvrtfinále. Tam byla její soupeřkou Švýcarka Zoggová. Stejně jako v první finálové jízdě i tentokrát si Ledecká vybrala červenou dráhu.

Bohužel v horní polovině trati se dostala Ester Ledecká do problémů, upadla a tím pro ní medailové ambice skončily. Vzhledem k vítězství v kvalifikaci patří mistryni světa ze slalomu v obřím slalomu 5. místo.

Snowboarding - paralelní obří slalom:
Muži: 1. Sobolev (Rus.), 2. Košir (Slovin.), 3. Karl (Rak.), 4. Kolegov (Rus.), ...v kvalifikaci 43. Brůžek (ČR).
Ženy: 1. Rieglerová (Rak.), 2. Zavarzinová (Rus.), 3. Takeučiová (Jap.), 4. Zoggová (Švýc.), 5. Ledecká (ČR).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme