Ester neřeší ptákoviny a lyžuje jako chlap, chválí Ledeckou bratři Bankovi

Do Světového poháru měla raketový nástup a dnes může s lyžemi na nohou poprvé v kariéře oslnit i na mistrovství světa. Ester Ledecká se představí už v superobřím slalomu, který začne ve švýcarském Svatém Mořici v poledne. Díky svým výsledkům už se zařadila mezi elitní nasazenou třicítku špičkových lyžařek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká a Ondřej Bank | Foto: Zdeněk Sluka/SportInvest

„Jsou chlapi, ženské a Ester, ona je spíš mezi chlapem a ženskou. Občas holky jedou hezky, hezky na tom stojí, ale je to bez síly – ženské lyžování. Ale Ester, jak je silná, tak jsou tam prvky chlapského lyžování, což pomáhá v tom, že je to fakt rychlé,“ všímá si Ondřej Bank.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecká trénuje v téměř výhradně mužském kolektivu, pomáhá jí to v obou disciplínách

Ester Ledecká se prý tak trochu podobá americkým lyžařským hvězdám Lindsey Vonnové nebo Mikaele Shiffrinové. Ale nejde jenom o fyzickou stránku výkonu.

„Na snowboardu jezdí s jen s mužskýma, v týmu kromě ní není jediná ženská. I na lyžích se snažíme tréninkovou skupinu udělat tak, aby tam byli samí kluci. Pro holky je to vždycky výhoda. Ona je zas přínos pro kluky tím, že vidí, že se dá makat ještě víc,“ vysvětluje Tomáš Bank

Trenér dlouho pracoval s psychikou mužského závodníka, navíc vlastního bratra, a teď se začal poprvé v trenérské kariéře zabývat ženským vnímáním a cítěním.

„Dělá se s ní strašně dobře, ona nemá s ničím problém. Vždycky si představuju typický ženský tým, kde člověk řeší strašnou spoustu ptákovin, ale Ester neřeší nic, nemá s ničím problém. Je to strašně konstruktivní práce,“ dodává kouč.

Superobří slalom začne ve Svatém Mořici v poledne. Ester Ledecká bude mít číslo 28, další dvě Češky ve startovní listině Pavla Klicnarová a Kateřina Pauláthová pojedou v závěru 46členného startovního pole.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme