Eva Samková otevřela v Harrachově novou snowboardcrossovou trať

Klasických sjezdařských svahů je v České republice několik desítek. Kde se dá ale začít se snowboardcrossem? Takových míst je skutečně minimum, a tak se Český olympijský výbor a ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozhodly vybudovat novou trať pro malé začátečníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardcrossařka Eva Samková 14. ledna při tréninku na MS | Foto: ČTK

V Harrachově ji designovali Marek Jelínek a Jakub Flejšar, trenéři Evy Samkové, která dnes spolu se skicrossařem Tomáše Krausem dráhu vzniklou u doskočiště tamního mamutího můstku slavnostně otevřela.

V momentě, kdy Eva Samková, Tomáš Kraus a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor slavnostně přestřihli stuhu a oficiálně otevřeli novou snowboardcrossovou i skicrossovou trať, byla tahle sportovní odvětví zase o kus dál.

Jistě, je to jen jeden z krůčků, něco takového ale zvyšuje potenciál přilákat další a další nové tváře ke sportu poslední dobou tolik propagovanému úspěchy právě Evy Samkové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Samková, Martin Doktor a Tomáš Kraus otevřeli v Harrachově novou snowboardcrossovou trať

„Jsem nadšená. Když jsme to po olympiádě s panem Chládkem domlouvali, tak jsem ráda, že pan Chládek dodržel slovo a uskutečnilo se to. Pro děti je to vyhovující a baví mě to tady. Je to sranda,“ usmívá se olympijská vítězka Eva Samková.

A tak nějak ve snowboardcrossovém duchu povzbuzuje a radí malým žáčkům absolvujícím na nové trati první závod, pořádaný v rámci projektu Hvězdy na sněhu.

„Sešlo se hodně dětí. Máme sedm tréninkových skupinek po pěti dětech a je to skvělý. I ten individuální přístup, že sem děti jenom nepřijedou a odjezdí si to. Něco jim říkáme a je to dobrý.“

Jistě, příště už si i ti nejmenší budou muset poradit bez Evy Samkové, následovat ji ale budou moci třeba právě díky tréninkovým podmínkám v Harrachově. Ostatně, taková myšlenka, tu byla už od samého začátku.

Tady může jezdit každé malé dítě, říká Tomáš Kraus

„Začali jsme se o tom bavit v Soči s panem ministrem Chládkem. Byla u toho i Eva a velice dobře si to pamatuje. Ministr na to přistoupil, že je to dobrý nápad a nakonec se to podařilo, což je super,“ vysvětluje Martin Doktor ve chvíli, kdy cílem nové dráhy prosvištěla také Eva Samková, ale i skikrossař Tomáš Kraus.

„Je to přesně to, co vidím ve světě. Trať menších rozměrů, kde může jezdit každé malé dítě. Může si vyzkoušet krásný pocit z toho, když je trať zformovaná, když přejíždí nějaké překážky, nebo když se tam potká s někým jiným,“ chválí novou dráhu pro malé snowboardisty a lyžaře Tomáš Kraus.

Vojtěch Bureš, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme