Eva Samková se chystá na operaci, start sezony by měla stihnout

Další náročnou a úspěšnou sezonu má za sebou snowboardcrossařka Eva Samková. Třikrát vyhrála, dvakrát byla druhá a dvakrát třetí. Velké vítězství v podobě vysněného triumfu ve Světovém poháru nebo na X Games, jí ale o chloupek uniklo. Po celou dobu ji také limitovaly problémy s rameny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

Eva Samková je podle svých slov z právě skončené sezony nadšená. Všechno ale tak růžové v uplynulých měsících nebylo. Hned po úvodním závodu totiž kvůli chronickým problémům s rameny hrozil i její předčasný konec.

„Byla to sezona na houpačce. Po každém závodě jsme nevěděli, jestli Evka bude moct závodit znovu. Přesto dál pokračovala, ale měla určité pauzy. Přes tenhle obrovský hendikep se podařilo, co se podařilo. Je to vlastně Evčina nejúspěšnější sezona,“ přidává trenér olympijské vítězky ze Soči Marek Jelínek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Samková vyřeší své dlouhodobé problémy s rameny operací, zjistil reportér ČRo Jakub Kanta

Úspěšná byla Samková i přes to, že ve většině závodů byla kvůli ramenům hodně limitovaná. Pohyby rukou nejen na startu jsou totiž pro její techniku jízdy klíčové.

„Byla oblepená, měla ortézy i chrániče. Přesto se občas stávalo, že ramena, která nemá od narození ne úplně vhodná pro tuhle činnost, nedržela,“ vysvětluje Marek Jelínek.

Protože ani výhled do budoucna nevypadal zrovna nejlépe, podstoupí Samková po domluvě s docentem Kolářem v dubnu už dlouho odkládanou operaci. „Teď je to lepší, ale už to nemá cenu odkládat, protože je to naprd,“ říká Samková.

Přípravu na další sezonu a její začátek by ale poměrně složitý zákrok nijak zkomplikovat ani posunout neměl. „V dubnu bude operace a nejdéle 4 měsíce po operaci to má být v pořádku. A na sníh jezdíme v září. Nepojedu na Nový Zéland, to jsem nechtěla jet ani tak. Uvidíme. Doufám, že začátek přípravy neposunu,“ věří olympijská vítězka a druhá žena pořadí SP.

 

Je to boží !!! Dneska 2. místo!!! A to celkový 2.místo je pro mě jedna obrovská výhra. Po celý letošní divoký sezóně od...

Zveřejnil(a) Eva Samkova dne 20. březen 2016

Teď bude snowboardcrossařka hlavně odpočívat doma a až jí šest týdnů po operaci sundají ortézu, má v plánu vyrazit s kamarádem na delší dobu plánovaný výlet do Norska.

„Mám ráda spaní venku, když není předem daný plán. Člověk prostě jede a tam, kde se mu líbí, tam zůstane dýl,“ těší se Eva Samková.

Jakub Kanta, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme